Loutkový film Jedné noci v jednom městě režiséra a výtvarníka Jana Baleje získal další festivalovou trofej v Brazílii.

Ještě tři roky od premiéry zabodoval na šestém ročníku festivalu Fantaspoa v brazilském městě Porto Alegre, oznámila ČTK Alena Vandasová ze společnosti Maur Film, kde film vznikl. Podle ní získal cenu za nejlepší animovaný příběh.

"Je to další z řady festivalových ocenění, jichž tento snímek na zahraničních festivalech dosáhl. Jeho festivalová účast se může počítat po desítkách. Bez nadsázky lze prohlásit, že byl promítnut na všech světových kontinentech," uvedla Vandasová.

Jan Balej podle ní v současnosti intenzivně připravuje natáčení svého celovečerního filmu Malá z rybárny na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena Malá mořská víla. Více o tomto projektu naleznou zájemci na internetové adrese www.malazrybarny.cz.

"V tuto chvíli jednáme o možnosti koprodukce se zástupci České televize i se zahraničními producenty z Německa, Slovenska a Dánska. Vzhledem k náročnosti a výpravnosti celého projektu, který bude kombinovat tradiční české filmové loutky s nejmodernějšími počítačovými animacemi a triky, se financování neobejde bez silných domácích i zahraničních partnerů. A to i přes jednu z nejvyšších podpor ze strany fondu kinematografie ve výši deseti milionů korun," podotkla Vandasová.

Připravovaný Balejův projekt má rozpočet ve výši dvou milionů eur (zhruba 50 milionů korun). "Myslím si, že máme opravdu kvalitní látku i tým, počítáme i se zahraničními členy štábu a s projektem máme velmi neskromné distribuční ambice," komentoval to producent společnosti Maur Film Martin Vandas.

Pokud se podaří dodržet předběžný harmonogram, natáčení je naplánováno na léta 2011 až 2013 tak, aby snímek mohl vstoupit do kin i do mezinárodní distribuce v roce 2014.

 

Související