Nový thriller Vendeta začal natáčet podle vlastního scénáře režisér Miroslav Ondruš. Do hlavních rolí obsadil herce Ondřeje Vetchého a Oldřicha Kaisera. Producentem filmu je čerstvý držitel Českého lva za snímek Pouta Vratislav Šlajer.

"Chceme natočit přímočarý thriller, napínavý příběh o pomstě a střetu dvou postav v podání skvělých herců: Ondřeje Vetchého a Oldřicha Kaisera," uvedl Ondruš.

Podle Šlajera se děj Vendety odehrává v krátkém časovém úseku a na relativně malém prostoru. "Příběh se točí kolem pomsty, která proti sobě postaví dva muže," řekl Šlajer.

Do střetu dvou hlavních postav jsou vtaženi dva policisté, které hrají Igor Chmela a Marek Taclík. V dalších rolích se pak představí mladí herci Lucie Šteflová, Ondřej Havel, Daniel Novák a Václav Vostárek.

Štěflová je představitelkou jediné, ale o to důležitější ženské role, uvedl Šlajer. Od ní se příběh filmu začíná odvíjet.
Film, jehož premiéra je plánována na poslední čtvrtletí letošního roku, je pro Ondruše celovečerním režijním debutem. Zkušenosti sbíral dosud jako asistent režie, například ve filmu Pouta.

Kameramanem nového snímku je Martin Štrba, který pracoval na filmech Občanský průkaz, Děti noci či Je třeba zabít Sekala. Architektem je Jan Vlasák známý ze snímků Kuky se vrací, Tmavomodrý svět a Mazaný Filip a o střih se postará Marek Opatrný, který pracoval na filmech Normal a Kdopak by se vlka bál.

Související