Americká herečka Amy Adamsová ztvární roli novinářky Lois Laneové v novém snímku o Supermanovi. Informoval o tom americký časopis Variety. Snímek v režii Zacka Snydera připravuje filmové studio Warner Bros. Pictures. V hlavní roli nezničitelného muže alias Clarka Kenta se objeví britský herec Henry Cavill. Adoptivní rodiče mimozemského hrdiny si zahrají Kevin Costner a Diane Laneová.

"Amy má talent vyjádřit všechny vlastnosti, které na Lois milujeme: je bystrá, neústupná, zábavná, srdečná, ambiciózní a samozřejmě krásná," uvedl režisér Snyder v prohlášení.

Adamsovou měli diváci v poslední době možnost spatřit v biografickém dramatu Fighter. Za výkon v něm byla letos nominována na Oscara v kategorii herečka ve vedlejší roli. Z připravovaných snímků má hrát ve filmové adaptaci románu amerického spisovatele Jacka Kerouaca Na cestě, kde se objeví po boku herce Vigga Mortensena.

Snyder magazínu sdělil, že natáčení Supermana začne v srpnu. S premiérou filmové studio Warner Bros. počítá v prosinci 2012, tedy ve stejné době, kdy chce do kin uvést první díl výpravné fantasy Hobit režiséra Petera Jacksona.

Související