Kytaristu Williama Richarda Frisella asi není zapotřebí nějak zevrubněji představovat. V širším povědomí veřejnosti je totiž velmi dobře zapsán již od sklonku 70. let minulého století. U nás se prosadil především díky své studiové spolupráci s klavíristou Emilem Viklickým.

Frisellovu v mnoha ohledech udivující profesionální kariéru, lemovanou celou řadou prestižních světových ocenění, sledují s neobyčejnou pozorností již více než jedno čtvrtstoletí zdaleka nejen jeho muzikantští kolegové, ale i odborná kritika a pochopitelně též rozsáhlá obec hudbymilovných příznivců prakticky všech stylů a žánrů, zejména jazzu, ale i rocku, folku, country, bluegrassu či worldmusic. Jeho občasná tuzemská vystoupení přitahovala vždy nevšední pozornost.

V rámci hudebního cyklu Jazz na Hradě 2005 se Frisell představí 1. listopadu v reprezentačních prostorách Španělského sálu. Jeho recitál bude dalším z dokladů výsostného postavení tohoto osobitého tvůrce v hierarchii mezinárodního i domácího hudebního života.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.