Afroamerický původ hudby, které se říká jazz, je dostatečným důvodem pro to, aby rostoucí renomé hudebníků z černého kontinentu nikoho nepřekvapilo. Muzikálností, čerpající inspiraci v africkém folklóru, přispívají k oživení globální jazzové palety umělci z Kamerunu, Senegalu, Ghany, Zimbabwe, ale především z Jihoafrické republiky - např. Miriam Makeba, Hugh Masekela, Abdullah Ibrahim, McCoy Mrubata, Winston Mankunku nebo Ladysmith Black Mambazo. Do této elitní společnosti nedávno pronikla také zpěvačka Simphiwe Dana.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.