Protestní písničkáři, underground, punkové a garážové kapely: k jejich světu vždycky patřilo samizdatové vydávání "vlastním nákladem". Ale co se to děje, když na koleně a soukromě vycházejí popové milostné písničky, dílo profesionála, který je na scéně už dvacet let?

Když počátkem osmdesátých let spolu přestali psát a koncertovat Jan Vodňanský a Petr Skoumal, druhý z nich vystoupil z kabaretně-písničkářské stylizace a zkusil cosi bez humoru. Sám se syntezátory, tehdy ještě pořád čímsi novým, načrtl svou vizi pop-music.

Ty nahrávky mají dodnes intimitu domácího přemítání, zvukových psaníček, jemného napětí mezi bicím automatem a vyznáním lásky. Nikdy oficiálně nevyšly: patří k tvorbě, kterou doba zrodu odsoudila k distribuci na kazetách a páscích.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.