James Cotton„A v klubku roztřepeném na dlani / Na míle širý lán se rozlézal,“ dumal jižanský básník Henry Timrod nad bavlnou jako věšteckou koulí. Vždy na konci léta tobolky pukly, pole zaplavila oslepující bílá a černoši vyrazili na plantáže.

Že z jejich rytmických nápěvů a improvizovaných veršů později vzniklo blues, návštěvníci tradičního šumperského festivalu Blues Alive jistě nepotřebovali připomenout.

Bylo to totiž právě silné vědomí plantážnické minulosti a americké tradice, kterou v sobotu přivezla hlavní hvězda programu, letos třiasedmdesátiletý harmonikář James Cotton.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.