Letos sedmdesátiletá americká poprocková hvězda energicky vtrhla na jeviště spolu se čtyřmi spoře oděnými tanečnicemi.

Objevila se ve své typické bohaté paruce, s výrazně namalovanými rty a ve stříbrných šatech odhalujících její proslulé nohy pojištěné společností Lloyd´s na několik milionů liber. Na koncert Turnerové se podle pořadatelů vypravilo téměř 16 tisíc lidí.

V rámci své komerčně úspěšné šňůry Tina!: 50th Anniversary Tour se majitelka charakteristického chraplavého hlasu v Praze představuje potřetí.

Osminásobná držitelka ceny Grammy zde poprvé vystupovala v roce 1981, kdy nadchla Lucernu, podruhé zazpívala v roce 1996 na pražském fotbalovém stadionu Bohemians.

Turnerová zazpívala všechny hity z raných dob své hudební kariéry, jako jsou River Deep Mountain High, Proud Mary a Nutbush City Limits, dále hity Let’s Stay Together, What’s Love Got to Do With It, We Don’t Need Another Hero a The Best.

Nevynechala také singly z 90. let jako I Don’t Wanna Fight nebo titulní píseň ze stejnojmenného bondovského filmu Goldeneye.

Návštěvníci se mohli těšit na velkou pyrotechnickou a světelnou show, nápaditou choreografii a kaskadérské kousky.

Do Prahy Turnerová přiletěla z koncertu ve finských Helsinkách. Česká republika je jedinou zemí z bývalého východního bloku, kde Turnerová letos vystupuje.

Související