Pěvecké duo Eva a Vašek zrušilo dva ze tří plánovaných koncertů pod Řípem. Populární dvojice zahraje pod širým nebem pouze v sobotu 30. května. ČTK o tom informoval mluvčí organizátorů Petr Senz. Lístky na zrušené koncerty zůstávají v platnosti pro sobotní akci. Kapacitu čtyřhodinového koncertu, původně plánovaného až pro 35.000 lidí, pořadatelé navýšili.

Organizátoři koncertu se podle Senze rozhodli zrušit páteční a nedělní koncert poté, co vyhodnotili dosavadní prodej vstupenek. Do oběhu jich dali původně 50.000, prodávají se od loňského června. Pořadatelé, společnost 6P a producent a bavič Petr Novotný, prý přihlédli i k požadavkům skalních fanoušků dvojice. Ukázalo se údajně, že největší zájem je o sobotní koncert.

Eva a Vašek původně chtěli ve třech po sobě jdoucích dnech vystoupit se stejným programem. Na třídenním koncertu chtěli zazpívat své největší hity a společně si zahrát s hosty. Pozvali vedle Jana Nedvěda také dechovou kapelu Moravanka, umělecký soubor Ondráš, Richarda Adama, Josefa Zímu, devadesátiletého Stanislava Procházku i několik hostů ze zahraničí. Počet účinkujících zůstává podle Senze v platnosti.

Je to kýč? 

Pěvecké duo Eva a Vašek, jehož cílovou skupinou je převážně střední a starší generace, letos slaví 20 let existence. Repertoár Evy a Vaška se skládá většinou ze starších převzatých hudebních hitů ve stylu lidové písně, dechovky, country, beatu, pop music, trampských písní, šlágrů 50., 60. a 70. let minulého století a veškeré další hudby, která v českém prostředí zlidověla. Hudební kritici však jejich vystoupení často označují za kýč.

Související