Britská internetová hvězda Susan Boyleová musela být přijata na privátní zdravotnickou kliniku poté, co oproti předpokladům skončila v sobotu večer až druhá v populární televizní soutěži Británie má talent, uvedla tamní média. Boyleová byla letošním překvapením soutěže a internetovou senzací: Když se v dubnu poprvé postavila na pódium, porotcům z ženy působící jako pomocnice v domácnosti cukalo v koutcích. Na konci skladby I Dreamed A Dream již Británie v přímém televizním přenosu sledovala vznik fenoménu, který od té doby přiměl 200 milionů internetových zvědavců ke stažení skladby v jejím podání ze sítě. Nejen Británie se začala opájet efektem, který se dá přirovnat k "člověčině" filmu Once s Irglovou a Hansardem anebo pohádce o princezně v myším kožíšku poněkud nevzhledné (souzeno striktně podle srovníní s dobovým ideálem panujícím v médiích) dámy v letech.

Jak vyčmuchal bulvární list Sun, rozdíl mezi vypjatým očekáváním a zklamání z druhého místa v soutěži nakonec přivedl v neděli Susan Boyleovou jako zlomenou bytost na privátní kliniku v Londýně. "Mluvčí policie potvrdila, že policie byla přivolána k lékařům, kteří zasahovali u ženy s ohroženým duševním zdravím," cituje agentura Reuters. "Svolila, aby ji záchranka odvezla na kliniku. Na žádost lékařů doprovázela ambulanci policie."

Po dobu soutěže bylo zřejmé, že Boyleová ze svého talentu získá peníze i okamžitou slávu, organizátorům však nebylo jasné, jak se Boyleová, která se léta starala o nemocnou matku a dnes žije se svou kočkou, s takovou pozorností vypořádá.

Ve finále soutěže hlasovaly téměř čtyři miliony diváků. Hudebně taneční soubor Diversity nakonec získal 24,9 procent hlasů, Boyleová 20,2. Vítěz si odnesl 100 tisíc britských liber a bude vystupovat před britskou královnou. Ani Boyleová se o svou finanční budoucnost nemusí bát; má se za to, že jí Simon Cowell, jeden z porotců soutěže, vydá album na vlastní značce Syco a podle zpěvaččina příběhu má dokonce vzniknout film.  

Média citovala slova tvůrců televizní soutěže, že Boyleová je "emocionálně vyčerpaná". 

Související