Více než 140 osobností české a slovenské hudební i herecké scény dnes vystoupí na galakoncertu k sedmdesátinám nejznámějšího českého zpěváka Karla Gotta. Účast na slavnostním večeru přislíbila Lucie Bílá, Hana Zagorová, Eva Pilarová, Jiřina Bohdalová, Michal David, Daniela Šinkorová, Petr Kolář, Ewa Farna, Iveta Bartošová, No Name, Olympic, Gipsy.cz a desítky dalších umělců.

Koncert s názvem Karlův most, který bude mapovat Gottovu padesátiletou kariéru, je již vyprodán. V podání hostů zazní jeho největší hity i melodie z muzikálů a speciální duety.

Akce má být podobná oslavám Gottových šedesátin, ovšem tentokrát budou hosté zpívat nejen jeho písničky, ale také své vlastní. Sama narozeninová párty se uskuteční až v den Gottových narozenin 14. července. Už nyní jsou údajně rezervovány všechny prostory pražského hotelu Ambassador, počítá se s 2000 hosty.

Gott se do O2 areny vrací po půl roce, na konci listopadu loňského roku se zde v téměř zaplněné hale dočkal ovací ve stoje při koncertu v rámci své šňůry Zpátky si dám tenhle film. Gott se drží na špici domácí pop music téměř půl století. Již přes tři desítky let s menšími přestávkami pravidelně vítězí v anketách nejpopulárnějších zpěváků; Zlatým slavíkem se stal poprvé v roce 1963.

Související