Nejprodávanější deskou v Česku je stále Nigredo Daniela Landy, které vévodí prodejům již měsíc. Stejně jako před týdnem hned dvakrát figuruje v první desítce nejprodávanějších nahrávek nedávno zesnulý Waldemar Matuška. Jeho album Slavík z Madridu zůstal na druhém místě, stejnojmenné DVD kleslo ze čtvrté příčky na osmou.

Český žebříček zatím výrazně nepoznamenalo úmrtí Michaela Jacksona, které v mnoha státech vedlo k velkému prodeji jeho starších alb. Prodejci si alba z centrálního skladu objednávají ve středu; od čtvrteční smrti Jacksona měli tedy k dispozici jen alba, která v té době byla v obchodech.

Česká sekce Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI) na svých internetových stránkách dnes uvedla, že na třetím místě je DVD a CD Jaromíra Nohavici nazvané podle místa svého vzniku V Lucerně. Čtvrtý je Karel Gott se svým výběrem hitů Když jsem já byl tenkrát kluk.

Na páté místo se ze sedmého posunula nahrávka s písničkami z filmu Hannah Montana, již třetí týden se jméno interpreta nezměnilo na šesté příčce, kde jsou Depeche Mode s albem Sounds Of The Universe, které minulý týden představili v pražském Edenu.

Rovnou na sedmé místo se vyhoupla novinka tohoto týdne, taneční album Hot Summer Hits 2009, mezi desítku nejprodávanějších titulů se vrací soundtrack k filmu Mamma Mia! s písněmi skupiny ABBA a na desátém místě zůstává písničkář Xindl X s albem Návod ke čtení manuálu, které obsahuje jeho hit Anděl.

Související