Někteří fanoušci amerického zpěváka Michaela Jacksona mohou paradoxně začít slavit, protože patří k těm nemnoha šťastlivcům, kteří budou přítomni na jeho úterním pohřbu. O vstupenky na smuteční obřad v aréně Staples Center v Los Angeles se přitom ucházelo více než 1,6 milionu lidí, uvedla agentura AP.

"Jsem v šoku, že se to stalo. Je to neskutečné," prohlásila sedmadvacetiletá Deka Motanyaová poté, co v neděli obdržela e-mail s blahopřáním k zisku vstupenky. Další výherce, pětadvacetiletý David Gobaud, prý nejdříve ani nevěřil, že zpráva je pravá. "Je to přece Michael Jackson, jedna z největších hudebních hvězd všech dob," omlouval svou počáteční nedůvěru.
Mezi "vyvolené" patří také jednadvacetiletý chicagský dýdžej Zach Moss. Po Jacksonově smrti podle něj návštěvníci diskoték na jeho hudbu velmi silně reagují. "Všichni zvednou do výšky nápoje a zakřičí: MJ! Je to neuvěřitelný zážitek," popsal současné dění v klubech.

Los vybral 8750 zájemců

Lidé, kteří se chtěli přijít s "králem popu" naposledy rozloučit, se na internetu registrovali od pátečního dopoledne do sobotního večera místního času. Z 1,6 milionu zájemců jich bylo vylosováno 8750, každý dostane dvě vstupenky.

Ti, které počítač vybral, dostali e-mail s kódem a informacemi, jak si lístky vyzvednout. V pondělí pak dostanou vstupenky a na zápěstí speciální náramek. Mluvčí rodiny Jacksonových vysvětlil, že taková opatření jsou nutná, aby nešlo s lístky obchodovat. Bez vstupenky a nepoškozeného náramku se do Staples Center nikdo nedostane.

Přímo na smuteční obřad v aréně Staples Center dorazí 11.000 lidí, dalších 6500 lístků je určeno do budovy Nokia Theatre, kde budou moci návštěvníci událost sledovat na velkých obrazovkách. Losangeleská policie v neděli také uvedla, že Jacksonova rodina chystá soukromý obřad na hřbitově v Hollywood Hills.

Související