Po smrti Michaela Jacksona se v tiskovém prohlášení vyjádřil Pavel Kloupar, hlavní pořadatel Sázavafestu, že shodou okolností chtěl Jacksona pozvat na jubilejní, desátý ročník. Zprávu ujišťující, že na Sázavafestu se nemůže přihodit nic podobného, jako na slovenské Pohodě, kde při bouři spadl stan a zabil jednoho účastníka a několik návštěvníků vážně zranil, uzavřel konstatováním, že "předprodej vstupenek, které jsou právě do 20. července v síti Ticketpro za pouhých 1 000 korun sklidil nebývalý úspěch."

"Už nyní je téměř jisté, že na O2 Sázavafestu padne návštěvnický rekord," dodává zpráva v závěru.

"Jedním slovem hyenismus," uzavírají iniciátoři skupiny Bojkotuji Sázavafest na komunitní síti Facebook. Kloupar nedlouho poté rozeslal zprávu, která měla "mylným asociacím" předejít.

Letní Sázavafest přivítá Mobyho i divadelní hru Michala Horáčka - čtěte ZDE

Sázavafest oslaví příští rok deset let svého konání. V počátcích se profiloval jako charitativní akce, později organizátoři toto směrování opustili. Hlavními hosty letošního ročníku jsou například americký skladatel a hudebník Moby či britský zpěvák Jimmy Sommerville, bývalý člen kapel Bronski Beat a Communards.    

Související