Pražský koncert Faith No More byl očekáván s velkým napětím, přeci je tahle kapela již hezkou dobu nekoncertovala a jejich poslední album vyšlo koncem 90. let a v roce 1998 se kapela rozpadla. Jejicho nové evropské turné v obnovené sestavě však dává všemu zapomenout.

Úvod koncertu obstarala americká skupina Firewater, která vyprodané Tesla Areně nabídla divokou a výbušnou hudbu na pomezí rocku, ruského folkloru šmrncnutého klezmerem. Trochu škoda, že šlo jen o předkapelu, protože koncertní potenciál Firewater by si zasloužil trochu menší sál a lepší zvuk. Roztančit diváky se však Firewater ne zcela podařilo, bylo příliš znát, že většina přítomných se těší a soustředí na hlavní hvězdy večera.

Originální skupina hrající směs rocku, jazzu, hip-hopu, punku zahájila své vystoupení jako na všech předchozích zastávkách šňůry Reunion Tour skladbou Reunited, jejíž první tóny zazněly krátce po deváté hodině. Coververzi písně kapely Peaches & Herb začal na pódiu ozdobeném červenými závěsy zpívat Mike Patton, oblečený do červeného obleku s černou holí v ruce, později se k němu za obrovského jásotu nabitého hlediště přidal klávesista Roddy Bottum.

Ostatní členové kapely oblečeni do bílých košil nepůsobili příliš rockerským dojmem, ale pouze do chvíle, než se opřeli do svých nástrojů. Hned druhá skladba v pořadí From Out of Nowhere spustila vlnu energie, která se plynule přelévala po celý koncert mezi kapelou a publikem.

Podívejte se na snímky z koncertu Faith No More
(článek pokračuje pod galerií)

 

 

Co zahráli Faith No More
v Praze

 

1. Reunited
2. From Out of Nowhere
3. Land of Sunshine
4. Caffeine
5. Evidence
6. Surprise! You're Dead!
7. Last Cup of Sorrow
8. Chinese Arithmetic
9. Easy
10. Midlife Crisis
11. Epic
12. RV
13. The Gentle Art of Making Enemies
14. King for a Day
15. Ashes to Ashes
16. Be Aggressive
17. Just a Man

Přídavek

18. Chariots Of Fire/Stripsearch
19. Digging the Grave

Přídavek 2
20. Pristina

Faith No More sázeli převážně na osvědčené tituly, takže nemohly chybět Caffeine, Evidence, pomalý hit Easy, A Small Victory, které dostávaly diváky do stavu blízkého extázi.

Po pěti skladbách si celá plocha vyprodané Tesla Areny alespoň podupávala do rytmu a čím blíže se člověk přiblížil podiu, tak byl stržen tanečním rejem.

Zhruba po hodině a čtvrt zakončila partička kolem extravagantního Pattona základní set peckou Be Aggressive a poté skladbou Just A Man.

Hladové publikum však jen tak odejít nechtělo a tak si vynutilo přídavek, který obstarala část Vangelisovy Chariots od Fire, kterou vzápětí vystřídal nářez v podobě Digging The Grave. To se Faith No More rozloučili podruhé, aby se ještě vrátili na zcela poslední Pristina.

Ačkoli kapela nenabídla žádnou novinku, nikomu z přítomných to nevadilo. Faith No More se klidně mohou opřít o staré hity, které dokážou zahrát s takovou energií, že by jim ji mohla závidět leckterá nastupující kapela.

Související