Připomíná to dialog napříč generacemi. Když zemřel Karel Kryl, bylo Tomáši Klusovi sotva osm let. Mohl ho ještě poznat živého, ale porozumět by mu tehdy mohl jen těžko. Ovšem nový umělec-tradicionalista se rodí teprve z legend, které tu byly před ním, a tak mýtus a historie jsou roznětkami budoucích imaginací. Písničkář Tomáš Klus je velkým třeskem této imaginace.

Klus, který na svém druhém albu Hlavní uzávěr splínu vytváří několik až neslýchaně dokonalých "replik" svých ikon, to ani nepopírá. "Neskrývám, že album je poděkováním panu Nohavicovi, mistru Krylovi a Petru Fialovi z Mňágy a Žďorp, kteří měli velký vliv na mé písničkářství," řekl například hudebnímu časopisu Report.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.