Papež Benedikt XVI. zpívá v několika skladbách na albu Music From The Vatican - Alma Mater, které dnes přichází na český trh. Na CD zazní chrámové zpěvy i moderní hudba, papež také přednáší modlitby.

Album zahrnuje osm originálních skladeb současné hudby, mezi nimiž zaznívá gregoriánský chorál a papežův hlas. Benedikt XVI. zpívá chvalozpěv a přednáší modlitby k Panně Marii v několika jazycích, včetně italštiny, francouzštiny a latiny.

CD nahrál londýnský Královský filharmonický orchestr doprovázený sborem Římské filharmonické akademie. Ke sboru se kromě papeže připojilo i mnoho představitelů Vatikánu.
"Je to svým způsobem album jedinečné," řekla ČTK Alice Titzová ze společnosti Universal Music, která CD vydává. Podle ní proto zatím nejde odhadnout, kolik posluchačů si v Česku album, na němž papež vystupuje, pořídí.

Benedikt XVI. je milovník hudby a sám hraje na klavír, jeho oblíbenými skladateli jsou Wolfgang Amadeus Mozart a Johann Sebastian Bach. Podle Titzové se na albu představuje také jako dobrý zpěvák.

Benedikt XVI. není prvním papežem, který má svou nahrávku. Někteří skladatelé a producenti, kteří pracovali na tomto projektu, se již v roce 1999 podíleli na podobném albu nazvaném Abba Pater. Na něm byl zachycen hlas Benediktova předchůdce, papeže Jana Pavla II.
Související