Nejlepší album posledního desetiletí je kolekce No Strings Attached od již neexistující americké popové chlapecké skupiny 'N Sync. Tvrdí to časopis Billboard.

'N Sync byli založeni v roce 1995 pěti členy, z nichž nejznámější je Justin Timberlake. Přestali hrát v roce 2002. O pět let později ohlásili konec skupiny, jež byla nominovaný i na cenu Grammy. V roce 2001 je časopis Rolling Stone označil za nejúspěšnější skupinu na světě.

V roce 2000 vydali desku No Strings Attached, jíž se za jeden den prodalo 1,1 milionu kopií a za týden 2,4 milionů, což je nejvyšší prodej v jednom týdnu v hudební historii. Dodnes prodali podle Billboardu asi 10 milionů kusů tohoto alba.

Nejoblíbenější písní poslední dekády je podle listu skladba We Belong Together interpretovaná americkou popovou zpěvačkou Mariah Careyovou. Nejlepším umělcem v tomto období byl označen americký hiphopový zpěvák Eminem, zatímco na nejlepší skupinu pasoval americký časopis kanadské rockové Nickelback.

V letošním roce se nejlépe prodávalo album Fearless od americké country zpěvačky Taylor Swiftové, zatímco nejlepší písní se stala Boom Boom Pow od americké hiphopové skupiny The Black Eyed Peas, uvedl Billboard.
Související