Mezzosopranistka Magdalena Kožená dnes zazpívá v pražském Národním divadle. Za doprovodu Pražské komorní filharmonie pod vedením švýcarského dirigenta Kaspara Zehndera předvede známá pěvkyně v Národním divadle své umění také v neděli 20. prosince.

Na programu vystoupení zpěvačky, která je žádaným hostem prestižních světových operních i koncertních pódií, bude výběr z tvorby předních evropských skladatelů 19. a 20. století. Zazní písně Gustava Mahlera či ukázky z děl Hectora Berlioze, Julese Masseneta a Georgese Bizeta.

Letos šestatřicetiletá brněnská rodačka Kožená patří ke světové operní špičce. Pozici jedné z nejvyhledávanějších a nejvýraznějších mezzosopranistek dokládá řada ocenění, které ve své kariéře získala v České republice a v zahraničí, i exkluzivní smlouva s nahrávací společností Deutsche Grammophon.

Letos v říjnu získala cenu časopisu Gramophone v kategorii recitálu za nahrávku opery Julietta Bohuslava Martinů. Cenu Gramophone získala i před pěti lety v hlavní kategorii Umělec roku. Letos byla také nominována na MIDEM Classical Award 2010 v kategorii opera.

Související