Novou dimenzi sledování přímých přenosů hudebních vystoupení na internetu odstartoval koncert americké zpěvačky R&B a soulu Alicie Keys.

Její koncert z newyorského sálu Apollo Theater na internet přenášelo ve čtvrtek večer místního času pět kamer rozmístěných tak, že si internetoví diváci mohli sami zvolit libovolný úhel pohledu, a tak se stát režiséry svého hudebního zážitku, uvedla agentura DPA.

Internetová stránka byla navíc propojena se sociálními sítěmi Twitter a Facebook, takže si fanoušci mohli pomocí krátkých zpráv sdělovat svoje bezprostřední dojmy z vystoupení. Další odkaz vedl k internetovému fotoalbu se snímky Alicie Keys i z koncertu.

Alicia Keys se narodila jako Alicia Augel-Cook v roce 1981 v New Yorku jamajskému otci a matce irsko-italského původu. Již jako čtyřletá si zahrála malou roli v jednom díle seriálu Cosby Show. V sedmi letech začala hrát na klavír. Ve čtrnácti letech složila svou první píseň Butterflyz, kterou později nahrála na své debutové album.

Po ukončení umělecké střední školy na newyorském Manhattanu krátce spolupracovala s firmou Columbia Records. Později se stal jejím manažerem Clive Davis, který v roce 2000 založil společnost J Records, u níž se Keys stala první zpěvačkou.

Alicia Keys se objevila několikrát i před kamerou, například v romantické komedii Holka na hlídání či akčním thrilleru Sejmi eso. V říjnu 2008 koncertovala v pražské Tesla Areně.

Související