Koncertní film o zesnulém zpěvákovi Michaelu Jacksonovi This Is It vyjde 26. ledna na DVD i Blu-ray disku. Podle Petra Slavíka ze společnosti Bontonfilm nabízí unikátní pohled do zákulisí i na jeviště připravované Jacksonovy show.

Přípravy probíhaly v londýnské O2 Aréně, kde měla být v červnu 2009 zahájena série koncertů pokračující až do letošního března. Před návratem na pódia však přišla šokující zpráva, že Jackson zemřel.

"Tento hudební snímek vidělo v českých kinech koncem loňského roku přes 282 tisíc lidí," řekl dnes Slavík ČTK. Padesátiletý zpěvák zemřel 25. června na předávkování léky. V USA tento film vydělal přes 70 milionů dolarů (asi 1,2 miliardy korun).

Film, který zájemci naleznou na DVD i Blu-ray disku, mapuje období od dubna do června 2009 a vznikl s plnou podporou pozůstalých z více než stovky hodin záběrů, které zachycující Michaela Jacksona při nácviku pěveckých výstupů pro svou show. 

Michael Jackson´s This Is It v syrových a upřímných detailech se představuje jako zpěvák, tanečník, filmař, architekt a především jako tvůrčí génius a skvělý umělec. Veškeré své úsilí a talent vložil do dokonalé podoby londýnských koncertů. Ty se měly stát závěrečným vrcholem jeho kariéry.

Skladby, které ve filmu zazní, mapují celou jeho uměleckou dráhu. Od hitů skupiny Jackson 5 přes písničky k albům Thriller a Bad až k nejnovějším hitům. Na obou nosičích naleznou zájemci podstatně více.

"DVD Michael Jackson's This Is It vyjde jako standardní jednodiskové za cenu 199 korun) a v limitované dvoudiskové edici za 399 Kč. Ještě více a v dokonalém rozlišení naleznou fanoušci na Blu-ray disku s doporučenou cenou 799 korun," uvedl Slavík.

Jednodiskové DVD obsahuje vedle filmu také záznam zkoušek, Michaelovy vzpomínky, krátký film Muž v rukavičkách a ukázky z konkurzů, při nichž hledali nejlepší světové tanečníky. Limitovaná dvoudisková edice je navíc rozšířená o filmy, které vedle Michaela představují tanečníky, hudebníky a vokalisty. Všechny bonusy jsou opatřeny českými titulky.

 

Začátkem tohoto roku se Jacksonův úmrtní list objevil na internetu. Úmrtní zpráva jako příčinu smrti uvádí "homicide", tedy zabití. Zavinila ho prý "akutní otrava propofolem" neboli anestetikem, které se užívá nitrožilně.

Z úmrtního listu vyplývá, že si zpěvák nepíchl injekci sám, ale dal mu ji někdo jiný. V dokumentu stojí, že ji dostal doma.

Prokuratura, která se případem zabývá, by chtěla podle agentury AP nejspíš obvinit zpěvákova osobního lékaře Conrada Murraye z usmrcení z nedbalosti. Doktor naordinoval propofol spolu s dalšími dvěma sedativy, aby hudební hvězdě pomohl překonat nespavost. Vyšetřování zatím ale ještě neskončilo.

This Is It

Památku Michaela Jacksona chtějí uctít i pořadatelé letošního udílení hudebních cen Grammy. Na zpěvákovu počest připravují velkolepé představení.

Součástí show bude také 3-D videoklip, který popová hvězda natočila před svou smrtí. Videoklip byl natočen k Jacksonově písni Earth Song a měl být ústředním bodem jeho loňských koncertů v Londýně.

Podle producenta Kena Ehrlicha to bude poprvé, co udílení hudebních cen zpestří 3-D videoklip. Na pódiu k videoklipu zazpívají Usher, Céline Dion, Carrie Underwood, Jennifer Hudson a Smokey Robinson. Michael Jackson bude při slavnostním večeru oceněn za celoživotní dílo.

Hudební ceny Grammy se udělují ve více než stovce kategorií od rapu, folku, gospelu po jazz, klasickou hudbu a mluvené slovo. Hlasují v nich odborníci působící v hudebním průmyslu. Ceny budou udělovány v noci na 1. února v Los Angeles.

Související