Hlavními hvězdami letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava, který se uskuteční od 15. do 18. července v Ostravě, bude jedna z nejúspěšnějších irských kapel The Cranberries, Iggy Pop a jeho The Stooges a nejprodávanější hvězdy vydavatelství Real World Petera Gabriela Afro Celt Sound System.

"Na Colours of Ostrava se jezdí především za kvalitní hudbou a inspirací, za poslechem nových objevů z celého světa. Také za výbornou atmosféru a muzikanti do Ostravy jezdí za výborným publikem, které hudbu opravdu poslouchá," řekla ČTK Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně festivalu.

Africké beaty a Kelti

The Cranberries, kteří se po několika letech opět sešli na pódiu, slaví po celém světě velký úspěch se svým novým turné. Iggy Pop a jeho The Stooges, který je označován za divokého kmotra punku, vystoupí v neděli na závěr festivalu. Afro Celt Sound System propojující taneční beaty s Afrikou, Kelty a pákistánskou bhangrou, zahrají v České republice vůbec poprvé.

"Kromě nich máme ale potvrzenu řadu dalších kvalitních kapel mnoha žánrů," uvedla Holušová.

Na Colours z jazzové a nu-jazzové scény dorazí například devítičlenní norští Jaga Jazzist, hvězda labelu Ninja Tunes, francouzský trumpetista Erik Truffaz s pařížským projektem, který má společně se zpěvákem Sly Johnsonem a dubstepovým bubeníkem Philippem Garciou. Tento projekt Truffaz představí 5. března v Praze.

K velkým zážitkům bude podle pořadatelů patřit koncert sdružení Open Hands s basistou Abrahamem Laborielem, klávesistou Gregem Mathiesonem, dechařem Justo Almariou a bubeníkem Billem Maxwellem.

"Tihle prošedivělí muzikanti natáčeli a koncertovali například s Ellou Fitzgeraldovou, Arethou Franklinovou, Chickem Coreou, Herbie Hancockem, Eltonem Johnem, Cassandrou Wilsonovou, Barbarou Streisandovou nebo Stevie Wonderem," doplnila Holušová.

Letošní ročník Colours of Ostrava zahájí 15. července koncertní projekt The Gypsy Queens and Kings, který na jedno pódium přivádí největší hvězdy současné romské hudby. Festival nabídne návštěvníkům na dvanácti scénách přes 100 zahraničních a domácích kapel, dýdžejů, divadel i filmů.

Z Česka jsou potvrzeni Blue Effect, Circus Ponorka, Duende, Gang Ala Basta, Goodfellas, Charlie Straight, Ida Kelarová, Kryštof, Lenka Filipová, Marek Ztracený, Marta Kubišová, Please the Trees, Post-It, Skyline, Sunflower Caravan, Štěpán Rak, The Cornflakes, Tomáš Klus, United Flavour, Visací zámek, Wohnout či Zrní.

Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání do 31. března za 1090 korun, poté se jejich cena bude zvyšovat. O vstupenky je podle pořadatelů velký zájem. Zatím prodali 6 500 vstupenek.

V loňském roce navštívilo Colours of Ostrava zhruba 20 tisíc lidí. Příjem ze vstupného činí podle organizátorů zhruba 30 procent rozpočtu. Více informací se nachází na www.colours.cz.

Související