Česká skupina Please The Trees se v březnu vydala na své první turné po Spojených státech. Informovala o tom na svých webových stránkách. Skupina mimo jiné vystoupí na festivalu South by Southwest v texaském Austinu, což je jedna z největších hudebních přehlídek ve Spojených státech.

Týdenní festival, který se 12. až 21. března koná už počtyřiadvacáté, se kromě hudby zaměřuje i na film a interaktivní média. V minulosti na něm z českých skupin vystoupily například kapely Už jsme doma anebo Ecstasy of Saint Theresa.

Please The Trees na něm vystoupí 20. března. Zpěvák skupiny Václav Havelka uvedl, že o pozvání na festival usiloval několik let, v loňském roce je skupina získala. Své americké turné skupina zahájila už 3. března v New Yorku, kde vystoupila v brooklynském klubu Music Hall of Williamsburg s americkými kapelami Akron/Family a Warpaint. Další zastávky krátkého turné měla 4. března ve Philadelphii, 7. března ve Washingtonu a 9. března v Chicagu.

Ke konci března se ještě 24. v New Yorku uskuteční koncert zpěváka skupiny Václava Havelky, který samostatně vystupuje jako selFbrush. Čtyřčlenná skupina Please The Trees vydala v roce 2007 své debutové album Lion Prayer. Na letošní rok chystá vydání druhé dlouhohrající nahrávky, která by se měla jmenovat Inlakesh.

Související