Hudební ceny MTV se budou letos udělovat v hlavním městě Španělska Madridu. Poprvé mohou i diváci v Česku a na Slovensku hlasovat pro českého či slovenského zástupce v regionálním kole. Přímý přenos ceremoniálu 7. listopadu 2010, který doprovodí český komentář, bude vysílat i lokální verze MTV.

Udělování cen televize MTV je jednou z největších událostí ve světě popu mimo území Spojených států. Ačkoliv se ceny udělují v Evropě, často je získávají zvučná americká jména. Přenášeny jsou do více než 200 milionů domácností zhruba ve čtyřiceti zemích. O cenách rozhodují sami diváci, kteří hlasují nejen v hlavních kategoriích, ale také v rámci regionálních cen.

Letos poprvé budou moci i diváci v Česku a na Slovensku hlasovat pro českého či slovenského zástupce v regionálním kole. Vítěz bude mít šanci probojovat se mezi pětici nejlepších v Evropě, z níž vyberou diváci nejlepšího evropského umělce - Best European Act.

Loni se slavnostní večer konal v Berlíně. Nejúspěšnější umělkyní 16. ročníku udílení Evropských hudebních cen (EMA) se stala americká zpěvačka Beyoncé. Ze svých čtyř nominací proměnila tři. Nejlepší skupinou byla vyhlášena německá formace Tokio Hotel.

Nominovaní v jedenácti kategoriích každoročně dostanou přes 100 milionů hlasů. Historie hudebních cen MTV sahá do roku 1994. Udílení se koná každoročně v jiném velkém evropském městě. V minulosti mezi nimi byly Londýn, Paříž, Řím, Stockholm nebo Dublin.

Podrobnější informace zájemci najdou na www.mtvema.com a www.mtv.cz.

Související