Nový celovečerní dokument o hudební legendě The Doors byl o víkendu uveden v USA. Snímek When You're Strange: A Film About The Doors nabízí dosud nezveřejněné záběry skupiny, včetně experimentálního filmu HWY (Highway). Komentář namluvil americký herec Johnny Depp, napsala agentura AP.

"Byl jsem ohromen tím, jak dobře jsme tehdy hráli," řekl po zhlédnutí snímku kytarista Robby Krieger AP. Všichni členové kapely si pochvalovali Johnnyho Deppa, který ve filmu recituje Morrisonovy básně.

"Byl jsem tím velmi potěšen, je to bázlivý, opatrný, nikoliv egoistický přednes. Prostě se mu to povedlo. Je to ikona. Rozumí Jimovi," řekl bubeník John Densmore.

Skupina, kterou tvořili Morrison, Krieger, Densmore a klávesista Ray Manzarek, natočila na přelomu 60. a 70. let minulého století šest studiových alb. Po čtyřiceti letech prodává dnes už neexistující kapela stále okolo milionu hudebních nosičů ročně.

Manzarek, který se znal s Morrisonem z Kalifornské univerzity, napsal od rozpadu skupiny po Morrisonově smrti v roce 1971 několik knih a nahrál mnoho alb. Krieger, který ve svých osmnácti letech složil světově proslulý hit Light My Fire, sepisuje vzpomínkovou knihu a ještě letos chce vydat nové album. Densmore je stále aktivní jako hudebník i jako spisovatel.

Související