Ojedinělé hudební klání mezi skupinami Tata Bojs a Monkey Business, první svého druhu v České republice, se uskuteční v pátek v pražském klubu SaSaZu.

Kapely na akci s názvem Red Bull Soundclash čekají celkem čtyři soutěžní kola, o vítězi rozhodne přístrojové měření intenzity ohlasu u přítomných diváků. Večer bude moderovat herec a zpěvák Tomáš Hanák.

V prvním kole každá z kapel zahraje své tři písně. Ve druhém jedna skupina začne hrát svou píseň a druhá ji musí dohrát po svém.

Ve třetím dějství Tata Bojs a Monkey Business zahrají své tři skladby v dosud neznámých aranžmá, v závěrečném kole každá z kapel vystoupí s hostem, jehož jméno bude do té chvíle tajné. 

"Nejsme si jisti, jestli máme šanci na vítězství, ale rozhodně bychom se chtěli umístit nejhůře do třetího místa," podotkl s úsměvem zpěvák a baskytarista Tata Bojs Mardoša.

Podle Romana Holého z Monkey Business kapela vybrala co "nejhybnější" písničky, které předělala do jiných stylů. Větší problém představoval výběr hosta pro závěrečné kolo soutěže. "Každý jsme museli vypít asi dvanáct piv, užili jsme si u toho kopec srandy, ale výsledek bude stát za to," míní Holý. Monkey Business se prý dokonce nespokojí s horším než druhým místem.

Hudební karate

"Ačkoliv nejsem příznivcem bojových sportů a brutálních zápasů, nefandím boxu ani karate, tak mě velice láká možnost postavit se do arény, v níž budou soupeřit dvě vrcholná hudební tělesa, což skýtá neodolatelnou možnost až divadelní stylizace do úlohy nadpozemského sudího," uvedl moderátor Hanák.

Už samotná poloha mezi bojujícími muzikanty podle něj přímo vyzývá k hecování rozvášněných šiků oddaných přívrženců jednotlivých idolů, k žertovaní a možná i k lehkému ironizování vypjaté atmosféry.

Hanák nedávno vydal vlastní sólové album.

"Mohu ale odpřísáhnout, že se v průběhu tohoto soutěžního večera nebudu snažit prosadit s žádnou ze svých skvělých písní. Nikoliv ovšem ze své vrozené skromnosti, ale především proto, že by se mohlo ukázat, že obě hudebně bojující kapely jsou muzikantsky slabší než já," směje se herec známý ze svého působení v divadle Sklep.

Související