Americká zpěvačka Pink vystoupí 20. července pod širým nebem na fotbalovém stadionu v pražském Edenu s hity i novinkami z alba Funhouse. V rámci turné The Funhouse Summer Carnival Tour 2010 představí i několik speciálních hostů, jejichž jména budou oznámena později.

"Držitelka několika ocenění Grammy v Praze vystoupí počtvrté, kromě hitů představí i materiál z posledního alba Funhouse," uvedl Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Vstupenky v cenách 850 až 1490 korun jsou v prodeji od 21. dubna v síti Ticketpro a od 23. dubna v pokladnách Synop Tip Arény v Edenu.

Jednatřicetiletá Pink, vlastním jménem Alecia Mooreová, v hudbě vystřídala mnoho stylů od hip-hopu přes rock až po rhythm & blues. Začínala jako tanečnice v nočním baru a zpěvačka doprovodných vokálů v hiphopové kapele. První písničku složila ve 14 letech.

Její debutová deska Can't Take Me Home (2000) byla dvakrát platinová. Následující deska M!ssundaztood (2001) jí přinesla ještě větší úspěch po celém světě. V ostrých textech se vypořádává se svými problémy, frustracemi a strachem. Na desce Try This (2003) se spojila s Timem Armstrongem, kytaristou známých punkerů Rancid.

Jedna z největších hvězd současné světové populární hudby vystoupila naposledy v Praze v listopadu loňského roku v zaplněné O2 areně. Jako předkapelu si tehdy pozvala kapelu Evermore z Austrálie.

Související