Legendární postava světové rockové scény Ozzy Osbourne zahájí evropskou část svého celosvětového turné na open air festivalu Řípfest 2010, který se uskuteční 28. srpna na úpatí hory Říp v obci Krabčice.

Držitel ceny Grammy a člen Rokenrolové síně slávy na něm představí písně ze svého připravovaného alba Scream. Na jednodenní akci zahrají i Korn, Nazareth nebo Ken Hensley.

"Toto vystoupení bude v roce 2010 jediným Osbourneho koncertem v České Republice a na Slovensku," uvedla za pořadatele Zdena Selingerová.

Desáté Osbourneho studiové album Scream vyjde 15. června. Prvním singlem bude skladba Let Me Hear You Scream, která si v polovině dubna odbyla světovou premiéru v seriálu Kriminálka New York.

Produkce alba se ujal Osbourne a Kevin Churko, kteří stáli za celosvětovým úspěchem a milionovými prodeji předchozího alba Black Rain z roku 2007.

Jednodenní Řípfest se koná v severočeské obci Krabčice. Kromě Osbournea zde vystoupí třeba skotští Nazareth nebo bývalý frontman skupiny Uriah Heep Ken Hensley s kapelou Live Fire. Speciálním hostem bude americká skupina Korn. Z českých kapel na festivalu zahrají Blue Effect, Krucipüsk či Cocotte Minutte.

Více informací o festivalu se nachází na www.ripfest.cz.

Vstupenky na festival jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketpro od 1595 do 3999 korun. Na nadcházející pouti na Říp od 24. do 25. dubna se budou lístky prodávat za 1395 korun.

Upoutávka na epizodu Kriminálky New York s novým singlem (text pokračuje pod videem)

Osbourne poprvé v Česku vystoupil již v roce 1995, od té doby před tuzemskými fanoušky zpíval ještě několikrát, například v roce 2002 na festivalu metalové hudby Ozzfest. Poté v České republice Osbourne plánoval ještě dvě vystoupení, obě však ze zdravotních důvodů odvolal. V roce 2005 Osbourne vystoupil v Praze s kapelou Black Sabbath.

Naposledy své temné rockové písně slavný britský rocker v Česku nabídl před třemi lety v tehdejší pražské Sazka Areně (dnes 02 arena), kdy na turné propagoval album Black Rain.

Osbourne se proslavil jako zpěvák Black Sabbath, kteří vznikli koncem 60. let v Birminghamu. Skupina okořenila tehdejší hard rock mystikou a černou magií a do hudby zamíchala temné údery zvonu, svištění větru, bičující lijáky a změti záhrobních hlasů. Osbourne kapelu později opustil a věnoval se sólové kariéře. Debutové album Blizzard of Ozz vydal v roce 1980.

V polovině 90. let začal pořádat festival metalové hudby Ozzfest, který v roce 2002 představil také českému publiku.

Související