Mnohonásobný zlatý slavík Karel Gott a operní pěvkyně Eva Urbanová po dvanácti letech opět vyjedou na společné turné. V říjnu a listopadu s koncerty navštíví osm českých a slovenských měst.

První koncert bude 1. října v Pardubicích, poslední 6. listopadu v Košicích. Dvojice se dále představí v Liberci, Karlových Varech, Žilině, Ostravě, Brně a Bratislavě, uvedl  zpěvákův spolupracovník Jan Adam.

Sopranistka Urbanová by měla na turné představit stěžejní árie světového operního repertoáru a zazpívat i své oblíbené písně ze světa muzikálu, rocku a heavy metalu. Gott by měl uvést největší hity své padesátileté pěvecké kariéry. Společně chtějí zazpívat i několik duetů, které si připravili speciálně pro toto turné.

Zpěváky bude doprovázet kapela Boom! Band pod vedením Jiřího Dvořáka. Dění na pódiu budou publiku na všech koncertech přibližovat tři videoprojekce na velkoplošných obrazovkách. Vstupenky na turné jsou v prodeji ode dneška v obvyklých předprodejích.

Karel Gott se drží na špici domácí pop music téměř půl století. S menšími přestávkami pravidelně vítězí v anketách nejpopulárnějších zpěváků; Zlatým slavíkem se stal poprvé v roce 1963. Loni obdržel od prezidenta Václava Klause vyznamenání Za zásluhy.

Urbanová patří už dvě desítky let k předním českým pěvkyním. Přitom se zpěv učila v 80. letech jen soukromě. Z amatérské rockové skupiny přešla v roce 1987 do Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni, odkud se vydala na cestu po českých i světových scénách včetně milánské La Scaly a Metropolitní opery v New Yorku.

Související