Festival Sonisphere, kde 19. června vystoupí i slavná kapela Metallica, se stěhuje z letiště Mimoň do Milovic ve středních Čechách. Důvodem změny je lepší dostupnost Milovic vzdálených necelých 50 kilometrů od Prahy a větší pohodlí pro všechny účastníky.

"Vždy jsme usilovali o to, abychom byli schopni poskytnout návštěvníkům ty nejlepší podmínky. Ty jsme nalezli v areálu letiště v Milovicích," uvedl Harry Jenner za rakouské pořadatele.

Milovice mají podle pořadatelů lepší dopravní dostupnost a produkční podmínky než Mimoň, ideální infrastrukturu a také vyzdvihují dobrou spolupráci s městem. Zástupci rakouské agentury C.A.R.P. Entertainment se podle neoficiálních zpráv v Mimoni nedohodli na podmínkách nájmu.

Na festival, kde zazní největší hity kapel Metallica, Megadeth, Anthrax a Slayer, organizátoři prodloužili do 7. května prodej levnějších lístků za 1790 korun. Poté se jejich cena zvedne na 1890 korun, uvedla za pořadatele Markéta Štechová.

Vedle takzvané "Velké thrash metalové čtyřky" na festivalu vystoupí řada dalších kapel, jako jsou například Mastodon, Heaven & Hell nebo Alice in Chains. Tuzemskou scénu budou reprezentovat Krucipüsk a Wohnout. Celá dramaturgie není dosud uzavřena.

Metalliku přivezou Rakušané

Po Varšavě a Curychu budou Milovice třetí zastávkou světového festivalu Sonisphere. Loni tato hudební přehlídka zavítala do šesti evropských zemí a její návštěvnost se pohybovala od 40 tisíc do 60 tisíc diváků.

Metalliku, která předloni vyprodala pražský Eden, i další metalové hvězdy na festival do České republiky přiveze rakouská agentura C.A.R.P. Entertainment, jež na jeden z největších evropských rockových festivalů na tento rok zakoupila licenci.

Předchozí ročníky Sonisphere se konaly v Británii, Švédsku, Nizozemsku, Španělsku, Německu a Finsku. Letos k nim přibude Česká republika, Polsko, Švýcarsko, Turecko, Rumunsko a Bulharsko. Více informací je na www.sonispherefestivals.com.

Související