V parku Stromovka zahraje i mnoho studentských hudebních skupin, své aktivity představí studentské spolky, ale vrcholem večera bude dozajista klání o krále majálesu.

Na trůn by letos poprvé mohla dosednout královna, protože mezi kandidáty je i studentka Univerzity Karlovy.

Hudební vystoupení se letos poprvé odehrají na třech scénách. Z dalších známých účinkujících v Praze zahrají Support Lesbiens, Vypsaná fixa, Mig 21, Ivan Mládek nebo Sto zvířat. Třetí pódium bude věnované výhradně studentským kapelám.

Nejočekávanější událostí studentských slavností je volba krále majálesu. Mezi uchazeči je i studentka Heda, která jde do boje za Karlovu univerzitu. Pokud by zvítězila, stala by se první pražskou královnou majálesu.

Uchazeči a uchazečky o královský titul musejí se svou družinou představit divákům svůj volební program na příští rok a utkat se v silové, vědomostní a volné disciplíně. Vítězi pak bude odměnou kromě 5000 korun i bečka piva a "věčná sláva".

Vstupenky na pražský Majáles stojí v předprodeji 220 korun, na místě pak 270 korun. Bližší informace o akci koncipované jako velký open-air festival poskytne webová stránka www.praha.majales.cz

Související