Britský zpěvák a skladatel Sting přijede s koncertním turné s názvem Symphonicity Sting do Prahy, kde vystoupí 22. září v O2 areně.

Po velkém úspěchu vyprodané americké části turné zahájí podle svých webových stránek evropské turné 3. září v Oslu.

Do Prahy si bývalý baskytarista a zpěvák skupiny The Police a úspěšný sólový umělec "odskočí" mezi dvěma německými koncerty v Berlíně a Kolíně nad Rýnem. Sérii téměř 40 evropských koncertů zakončí 10. listopadu v Římě.

Sting vystoupí spolu s královským symfonickým orchestrem, který bude dirigovat Steven Mercurio, známý spoluprací s Lucianem Pavarottim či Andreou Bocellim.

Lístky na koncert se začnou prodávat v pátek v portálech Sazky a budou stát od 1350 do 2450 korun. Podle pořadatelské agentury Live Nation by při Stingově vystoupení měla zaznít řada hitů celé jeho kariéry včetně písní jako Roxanne, Next To You, Every Breath You Take, Englishman in New York, Fragile, Desert Rose anebo Every Little Thing She Does Is Magic.

Kromě symfonického orchestru Stinga doprovodí kvarteto hudebníků, které tvoří jeho dlouholetý kytarista Dominic Miller, specialista na bicí nástroje a novou experimentální hudbu David Cossin, zpěvák Jo Lawry a baskytarista Ira Coleman.

Orchestr se žihadlem

"Jsem nadšen možností koncertního turné s královským symfonickým orchestrem, v rámci kterého se naskýtá možnost práce s novou paletou hudebních barev. Mohu znovu pracovat a objevovat písně, které byly kostrou mých živých vystoupení po více než třicet let," citovala Stinga agentura Live Nation.

Stingův první výlet do klasické říše hudby začal s úspěchem jeho alba Songs from the Labyrinth vydaného v roce 2006 s hudbou z 16. století od skladatele Johna Dowlanda interpretovanou loutnou. Zájem o spolupráci s orchestrem začal v roce 2008 po vystoupení se symfonickým orchestrem z Chicaga, po němž ho o společné vystoupení požádal soubor Philadelphia Orchestra.

V polovině července vyjdou orchestrální úpravy Stingových písní na CD s názvem Symphonicities. Vydává je německé vydavatelství Deutsche Grammophon.

Zpěvák ve svých osmapadesáti letech patří mezi nejuznávanější hudebníky světa. Za svoji práci získal dohromady šestnáct cen Grammy a byl uveden do rokenrolové i skladatelské síně slávy. Poprvé se proslavil jako baskytarista a zpěvák skupiny Police, která vznikla v roce 1977.

Související