V holešovické Tesla Areně dnes večer vystoupí britská triphopová skupina Massive Attack. Představí zde nahrávky z nedávno vydané desky Heligoland i osvědčené hity z přelomových alb Blue Lines a Mezzanine.

Jako předskokanku si Massive Attack pozvali zpěvačku Martinu Topley-Birdovou, která bristolské duo podpoří i jako hostující vokalistka.

Massive Attack naposledy vystoupili v České republice loni na podzim ve vyprodaném Velkém sále pražské Lucerny. Výkon kapely tehdy ocenili fanoušci i média. Zopakovat tento úspěch se kapela pokusí i dnes.

Vstupenky jsou podle pořadatelů stále k dostání v obvyklých předprodejních místech a před samotným začátkem akce i v pokladnách holešovické haly. Její kapacita bude snížena, aby se docílilo komornější atmosféry.

Massive Attack kombinují mix stylů, jako jsou jazz, hip hop, rock a soul. V 90. letech tak dali vzniknout novému hudebnímu stylu označovanému jako trip hop.

Dvojice Robert Del Naja, Grant Marshall při koncertech pracuje s více nástroji. Kromě mnoha pěveckých hostů v kapele vystupuje kytarista, hráč na basovou kytaru, bubeník a klávesista. Součástí vystoupení je videoprojekce a světelná show.

Související