Teenagerský popový idol, kanadský zpěvák Justin Bieber sesadil Lady Gaga z nejvyšší příčky žebříčku sledovanosti na YouTube.

Jeho video Baby už má na kontě téměř 247 milionů zhlédnutí, čímž odsunulo nahrávku Bad Romance Lady Gaga na druhé místo s 245,8 milionu zhlédnutí, napsala dnes agentura Reuters.

Bieber je nyní na turné po USA, při němž propaguje své album My World 2.0. Ve zprávě zveřejněné na internetové síti Twitter poděkoval svým fanouškům, nicméně dodal, že považuje "Lady Gaga za neuvěřitelnou umělkyni, kterou nesmírně respektuje".

Kanaďan Bieber se díky YouTube proslavil. Jeho matka začala dávat Justinovy nahrávky na YouTube, kde si ho všimnul hudební producent a Bieber už ve čtrnácti letech podepsal nahrávací smlouvu.

Klip k písni Baby (text pokračuje pod videem)

Jeho kariéru provázejí hysterické scény pubescentních dívek, jejichž dav ho pronásleduje, ať se objeví kdekoli. Letos kvůli davovému šílenství muselo být zrušeno několik Bieberových vystoupení na veřejných místech.

Čtyřiadvacetiletá Lady Gaga je v polovině svého turné Monster Ball a před časem se stala první žijící osobou na světě, která na sociální síti Facebook nasbírala více než deset milionů fanoušků.

Související