Na úpatí památné hory Říp v obci Krabčice, kde se 28. srpna uskuteční jednodenní festival Řípfest 2010, míří i rockoví příznivci z ciziny. V roli hlavní hvězdy totiž vystoupí legendární britský zpěvák Ozzy Osbourne, který zde zahájí evropskou část svého celosvětového turné.

"Se zájmem o vstupenky jsem spokojený, prodávají se i v Polsku, v Německu a na Slovensku. K dispozici budou i v den koncertu," řekl dnes ČTK pořadatel festivalu Vladimír Veselý ze společnosti MV Cover.

Osbourne představí nový Scream

Přesný počet dosud prodaných vstupenek však neuvedl. Na louku v místě konání festivalu se podle jeho odhadu teoreticky vejde přes 100 tisíc lidí.

Nyní se podle pořadatelů v předprodejích doprodávají zbylé vstupenky do zlaté zóny za 999 korun a do stříbrné zóny za 777 korun. Současná cena vstupenky do stříbrné zóny je 1646 korun a do zlaté zóny 2160 korun. Součástí předprodeje jsou také zlevněné skupinové vstupenky.

Od pátečního do nedělního odpoledne bude otevřeno provizorní placené parkoviště a stanové městečko vzdálené 500 metrů od místa konání akce. Organizátoři také připravili speciální autobusovou dopravu z Prahy a okolí. Pro držitele platného průkazu ZTP, kteří potřebují doprovod, se připravuje bezbariérová plocha s vyvýšenou rampou a zábradlím.

Vedle Osbourna, držitele ceny Grammy a člena Rokenrolové síně slávy, který představí písně ze svého nového alba Scream, na Řípfestu ze zahraničních umělců zahrají i rockeři KoЯn, Nazareth, bývalý člen skupiny Uriah Heep Ken Hensley a Deborah Bonhamová, sestra zesnulého Johna Bonhama ze slavných Led Zeppelin.

Tuzemskou scénu zastoupí skupiny Cocotte Minute, The Switch, Votchi, Krucüpisk, Gate Crasher a Navostro.

"Hlavní hvězdy budou mít k dispozici 90 minut, takže vlastně půjde o samostatné koncerty a ne běžná festivalová vystoupení," podotkl Veselý.

Program zahájí v 10:00 skupina Navostro, hlavní hvězdy začnou hrát po 17:00, Ozzy Osbourne předvede svou show od 23:00. "Je nádherné, že hlavně starší návštěvníci pamatující různé zákazy rockové hudby z dob před rokem 1989 si budou moci vychutnat přítomnost svých oblíbenců na jednom pódiu," uvedl Veselý.

Dodal, že zejména v případě Osbourna půjde o novou posluchačskou zkušenost, protože v Česku dosud na podobné akci nehrál.

"Měl jsem za cíl uspořádat akci, kde vedle sebe vystoupí praotci rocku ze zahraničí i z Čech. A když praotci, tak proč ne právě pod Řípem, legendární českou horou," dodal Veselý.

K jídlu jen ovoce a mléko

Pořadatelé museli řešit různé požadavky vystupujících umělců. Například Osbourne, který je i přes svou minulost divokého rockera údajně ve výborné formě, vyžaduje vše na přírodní bázi, žádný alkohol, jen vegetariánskou stravu. Chce konzumovat pouze ovoce nebo mléko s vitaminem D.

"Mám štěstí, že jsem naživu. Drogy a alkohol byla sranda, ale mělo to také velmi špatnou stránku. Už to nedělám," tvrdil nedávno Osbourne.

Související