Vztyčení Jacksonovy sochy na Letné se odkládá. Tlak odpůrců totiž přiměl členy fanouškovské iniciativy za jeho postavení odložit plánovanou instalaci. ČTK to v pátek řekla sochařka Daniela Kartáková.

"Socha Michaela Jacksona nebude na Letné do konce srpna stát. Nechtěli jsme nikoho provokovat, ani aby se tento projekt zvrtl v nějakou válku," řekla Kartáková. 

Odpůrci pomníku nejsou podle ní dobře informováni. "Domnívají se, že by socha měla být veliká a stát na nějakém významném místě. Dokud si toto budou myslet a budou proti tomu protestovat, raději počkáme, aby se lidé mohli s projektem seznámit důkladněji," uvedla.

Pomník by se měl nicméně ve stejné lokalitě objevit do konce roku. "Máme platné povolení, takže nebudeme hledat jiné místo," dodala.

Monument vyrobený z pryskyřice s povrchovou úpravou imitující bronz má být přibližně dva metry vysoký. Horní část měla tvořit zpěvákova busta, dolní část o výšce přibližně 120 centimetrů zase reliéfy znázorňující významné okamžiky z Jacksonova života. Inspiraci pro jeho podobu poskytly oslavné sloupy starověkých římských císařů. Maketu busty si mohou lidé do 29. srpna prohlédnout ve foyeru Divadla Hybernia.

Jacksonův pomník měl být vztyčen v sadech poblíž místa, kde v 50. letech stál obří Stalinův pomník, nyní nahrazený metronomem. Připomenout má pražský koncert "krále popu" z roku 1996, kterým na Letné zahájil své poslední světové turné. Tehdy právě na místě někdejší sochy sovětského diktátora krátce stála Jacksonova obří socha.

Proti záměru umístit na Letné Jacksonův památník protestovalo mnoho odpůrců. Asi pět a půl tisíce se jich zaregistrovalo do skupiny nazvané Sochu Michaela Jacksona na Letné nechci!!! na sociální síti Facebook. Kritickými hlasy se netajili ani výtvarník Jiří David nebo sochař David Černý. Projekt naopak podpořil pražský primátor Pavel Bém.