KONCERTY

Lady Gaga
17. 11.
O2 Arena, 19.30 h

Jedna z nejzajímavějších a jednoznačně nejkontroverznějších popových hvězd současnosti Lady Gaga přijíždí do Prahy se svým globálně úspěšných výpravným turné Monster Ball.

Jeho podzimní etapa slibuje podívanou, jež posouvá hranice živého koncertu.

Lady Gaga, jejíž koncerty včetně velkorysých kostýmů a efektů mívají až divadelní atmosféru, zazpívá ty největší hity z veleúspěšných alb The Fame a The Fame Monster.

Chybět nebudou skladby jako Bad Romance, Paparazzi, Poker Face, Alejandro či Speechless.

 

Joe Cocker
18. 11.
O2 Arena, 20 h
Na jedné straně nejstabilnější, nejosobitější a kultovní hlas žijící legendy, jež září už víc než čtyřicet let, na straně druhé producent a muzikant, který dokáže všechny tyto své přednosti vkusně spojovat. Slavný anglický zpěvák Joe Cocker se stal „otcem bílého soulu“ a jeho chraplavý hlas poznávacím znamením a ochrannou známkou.

Za svou bohatou kariéru vydal víc než dvě desítky alb a spolupracoval s celou řadou hudebních osobností. Skvělé muzikanty má Cocker i ve své doprovodné kapele, se kterou vystoupí vedle Prahy i v brněnské hale Rondo 7. října a na živo představí, krom jiných, i skladby z chystané novinky Hard Knocks.

 

ALBA

John Legend and The Roots
Wake Up
Sony MusicNové album Johna Legenda vyšlo 20. září u Sony Music a obsahuje upravené skladby ze 60. a 70. let. Album se skládá z jedenácti hluboce evokujících skladeb obsahujících stopy gospelu, rocku i reggae a prokazujících také vliv hip-hopu. Na albu naleznete známé skladby, jako je Wholly Holy od Marvina Gaye a Little Ghetto Boy Donnyho Hathawaye.

Usher
Versus
Sony MusicV březnu letošního roku vydal RnB zpěvák Usher své sedmé studiové album Raymond v. Raymond, ze kterého vzešel hit OMG, na němž s Usherem spolupracoval will.i.am z kapely Black Eyed Peas. Pouze několik měsíců po vydání přichází Usher s mistrovským „dodatkem“ k původnímu albu, které nazval lakonicky Versus a na němž najdete osm nových skladeb, včetně právě aktuálního singlu DJ Got Us Fallin’ In Love. Vedle Ushera se na něm jako exkluzivní host objeví rapující Pitbull.

Manic Street Preachers
Postcards From a Young Man
Sony MusicV pořadí už desáté, výroční album welšských Manic Street Preachers vyšlo 20. září. Původně se album mělo jmenovat It’s Not War – Just the End of Love podle titulního singlu, který už rotuje v českých rádiích, ale nakonec Manics album pojmenovali podle druhé skladby na albu. Deska se nahrávala od října loňského roku pod dohledem dlouholetého spolupracovníka MSP a producenta Davea Eringa a podpoří ji nejdříve britské, ale následně i celosvětové turné.

Související