Americká rocková kapela Guns N'Roses vystoupí v pondělí v pražské O2 areně. Zpěvák Axl Rose a jeho spoluhráči se před české publikum vrátí po čtyřech letech, aby mu představili zejména skladby ze alba Chinese Democracy. Jejich předskokany budou hudebníci z kanadské rockové kapely Danko Jones.

Novou desku Guns N'Roses vydali před dvěma lety, fanoušci na čekali dlouhých 17 let. Album obsahuje 14 písní, mezi nimi i skladbu If The World, která zní ve filmu Labyrint lží s Leonardem DiCapriem a Russellem Crowem.

Skupina Guns N'Roses vznikla v roce 1985 v Los Angeles, ze zakládající sestavy v ní dosud vydržel jen zpěvák Rose. Její jméno vzniklo spojením názvů skupin Hollywood Rose a L.A. Guns, ve kterých zakládající členové hráli.

Debutové album nazvané Appetite for Destruction Guns N'Roses vydali v roce 1987, desku G n'R Lies o rok později. V roce 1991 následovala alba Use Your Illusion I a II a v roce 1993 The Spaghetti Incident?. Kapela, která se proslavila hity jako Sweet Child o'Mine, Paradise City a Welcome to the Jungle, dosud prodala přes 90 milionů desek.

Guns N'Roses v Česku poprvé vystoupili v dobách své největší slávy v roce 1992 na spartakiádním stadionu na pražském Strahově. Někteří bývalí členové kapely včetně klíčového kytaristy Slashe si v Praze zahráli před pěti lety, kdy jejich skupina Velvet Revolver zahřívala pódium Ozzymu Osbournovi a Black Sabbath.

Rose se s novými spoluhráči českým fanouškům připomněl v roce 2009 koncertem ve stejné hale, kde vystoupí v pondělí. V červnu si v pražské Tesla Areně zahrál jeho bývalý spoluhráč Slash.

Související