Skupina Charlie Straight zvítězila v premiérovém ročníku cen hudební stanice MTV pro nejlepší české a slovenské umělce.

Jméno vítěze vyhlásili pořadatelé ve čtvrtek na ceremoniálu v pražském klubu SaSaZu.

O vítězství mladé kapely z Třince rozhodli svým hlasováním diváci české MTV prostřednictvím jejích internetových stránek.

Celkový počet zaslaných hlasů ani to, kolik z nich bylo adresováno vítězům, pořadatelé nezveřejnili.

Šanci získat cenu oficiálně nazvanou MTV Best Czech/Slovak Act měla pětice interpretů a kapel, jimž česká MTV odvysílala nejvíce klipů.

Za vítěznou čtveřicí hrající písně inspirované britským popem se umístili Aneta Langerová, Ewa Farna, Marek Ztracený a slovenský rapper Rytmus.

Všichni finalisté na čtvrtečním večeru vystoupili, každý měl k dispozici dvacetiminutový blok. Záznam koncertu česká MTV odvysílá v prvním listopadovém týdnu.

Klip k písni Your House (text pokračuje pod videem)


Kapela Charlie Straight letos bodovala i u posluchačů z hudební branže - z vyhlašování hudebních cen Anděl za rok 2009 si v dubnu odnesla sošky pro objev roku, za album roku i videoklip roku.

Letošní hlavní ceremoniál předávání cen 2010 MTV EMAs se uskuteční 7. listopadu v Madridu. Jedna z nejprestižnějších hudebních událostí roku bude přenášena do 214 milionů domácností ve více než 40 zemích.

Video zabilo rádio

Přímý přenos hudebních cen 2010 MTV EMAs z Madridu bude s českým komentářem vysílat i lokální verze MTV. Nejvyšší šance na vítězství mají americké zpěvačky Lady Gaga a Kate Perryová, každá má na svém kontě pět nominací.

Historie evropských hudebních cen MTV sahá až do roku 1994. Od té doby putuje hlavní ceremoniál největšími evropskými městy. V pořadu vystupují hvězdy hudební scény, filmu a showbyznysu a o většině cen rozhodují sami diváci.

Americká MTV (zkratka z Music Television) je první výhradně hudební televizní stanice na světě. Založena byla 1. srpna 1981 společnostmi Warner a AmEx a své vysílání zahájila příznačně písní Video Killed The Radio Stars (Video zabilo hvězdy rádií) od skupiny Buggles. Hned od začátku se vysílalo 24 hodin denně.

Související