Za rekordní částku 230 tisíc eur byla v pátek v Kyjevě vydražena kytara hardrockové skupiny Scorpions. Je to nejvyšší částka, která kdy kupec zaplatil za kytaru nějaké hudební skupiny, napsala agentura DPA.

"Za akustickou kytaru (bývalého člena Kena) Taylora zaplatil v aukci jeden ruský podnikatel 230 tisíc," potvrdil informaci podle DPA mluvčí skupiny Peter Lanz. Dražba se konala na dobročinné akci slavných ukrajinských boxerů Vladimira a Vitalije Kličkových.

Výtěžek z prodeje bude podle DPA zaslán ve prospěch dětí z Ukrajiny, které jsou nemocné leukémií.

Legendární německá kapela Scorpions vznikla v šedesátých letech v Hannoveru a na vrcholu slávy se hřála v osmdesátých letech. Svých nahrávek za zhruba čtyřicetiletou kariéru prodala více než 100 milionů.

K nejúspěšnějším písním formace patří skladby Rock You Like nebo Hurricane Wind of Change, která se stala pod názvem Pískaná neodmyslitelnou součástí většiny tuzemských vesnických zábav.

V lednu Scorpions oznámili úmysl ukončit kariéru. V dubnu pak tato hardrocková pětice koncertovala v Ostravě. Vystoupení tak bylo patrně jejich posledním v Česku.

Související