Richard Müller se v pátek vrátil na výsluní slovenské popmusic. Po sedmi letech získal ocenění zlatý Slavík v kategorii zpěvák roku. Mezi zpěvačkami prvenství obhájila Zuzana Smatanová, která získala také absolutního Slavíka. Jako nejlepší skupinu si diváci vybrali rockovou kapelu Desmod.

Müller se se do ankety vrátil již loni jako bronzový Slavík. Jeho páteční úspěch byl překvapením večera.

"Ono se to tak říká, ale já jsem to vážně nečekal," řekl Müller, který v rámci slavnostního večera představil píseň z připravovaného alba. Z prvního místa sesadil loňského vítěze Petera Cmorika, jenž se musel spokojit se stříbrným Slavíkem. Bronzovou příčku obsadil Miro Žbirka, který tradičně patří ke stálicím slovenských Slavíků.

Smatanová se z ocenění raduje již pošesté. Druhá byla zpěvačka Tina, která Slavíka ještě nezískala, několikrát již ale byla mezi nominovanými. Na třetím místě skončila Jana Kirschner, která se letos vrátila na domácí scénu se slovensky zpívaným albem.

Desmod získali zlatého Slavíka již popáté, na druhém místě se umístil Elán. Obě skupiny v rámci večera představily své nové písně. Bronz získali I.M.T. Smile.

Mezi nominované se letos poprvé probojovali například nejúspěšnější slovenský rapper Rytmus nebo popová zpěvačka Kristína, která zemi representovala na mezinárodní soutěži Eurovize. Kristína se letos mohla radovat alespoň z ceny za Hit roku a z Rádioslavíka za nejhranější skladbu. Obě ocenění získala za píseň Horehronie.

Vítězové letošní slovenských Slavíků: Zuzana Smatanová, Richard Müller a kapela Desmod.  

Výsledky obdobné divácké soutěže zpěváků, Český slavík, budou známy dnes večer. Ceny budou předány ve Státní opeře Praha v přímém přenosu televize Nova. V hlavních kategoriích budou svá vítězství obhajovat zpěvák Karel Gott, zpěvačka Lucie Bílá a skupina Kabát.

Hlasování do letošního Českého slavíka začalo 6. října. Do ankety přišlo 138 551 hlasů, to je téměř o 30 tisíc více než loni.

Související