Britská skupina Phi Life Cypher, jedna z nejúspěšnějších tuzemských rapových formací Prago Union (na snímku) a legendární Manželé jsou prvními oznámenými účastníky festivalu Hip Hop Kemp. Jeho jubilejní 10. ročník se uskuteční od 18. do 20. srpna v prostorách Festivalparku v Hradci Králové.

"Hip Hop Kemp u příležitosti desátých narozenin svoji historii patřičně připomene, ale i tak se dívá především dopředu a nejen přes rameno," uvedl za pořadatele Martin Boltík. Dodal, že každý z následujících deseti týdnů oznámí pořadatelé jména dalších účastníků akce.

Phi Life Cypher svým vystoupením připomenou počátky Hip Hop Kempu, kterého se zúčastnili v letech 2002 a 2003. Trojice Si-Philly, Life a dýdžej Nappa Českou tepubliku navštívila již několikrát. Poprvé v roce 1999 při společném koncertu s další britskou legendou, dýdžejem Vadimem. Jejich energickou show měli fanoušci možnost vidět při koncertu kultovních Public Enemy v Praze, kde jim Phi Life Cypher dělali předskokany, nebo na festivalu Urban Rapublic 2005.

(Text pokračuje za videem)

Skupina Prago Union letos splnila roli favorita žánrových cen Anděl 2010, když vyhrála v kategorii hip-hop & r'n'b. Nominaci od hudebních odborníků získala za album Dezorient express.

(Text pokračuje za videem)

Skupinu Manželé proslavilo album Je to vono, jedna ze zásadních nahrávek tuzemské hudební scény 80. let. Údajně první nahrávka českého hip hopu vznikala v období 1984 až 1985 v obývacím pokoji na pražském sídlišti Jižní Město.

(Text pokračuje za videem)

Královéhradecký Hip Hop Kemp loni přilákal přes 10 tisíc lidí. První ročník festivalu se v roce 2002 konal v Pardubicích, po dvou letech však organizátoři akci kvůli potížím s hlukem přesunuli na Stříbrný rybník do Hradce Králové. Pro velký zájem návštěvníků ale tamní areál nestačil a pořadatelé festival přestěhovali na hradecké letiště.

Související