Český choreograf Yemi A.D. a rapová hvězda Kanye West v současnosti dokončují přípravy na rapperovo hodinu a půl dlouhé vystoupení, které v neděli v Los Angeles uzavře prestižní třídenní hudební festival Coachella.

S americkou hvězdou začal spolupracovat, když tam West natáčel film Runaway, jímž doprovodil svou poslední desku My Beautiful Dark Twisted Fantasy z roku 2010.

West si pak českého choreografa začal zvát do Spojených států, připravili spolu například rapperovo vystoupení na cenách televizní stanice MTV či ve slavném satirickém pořadu Saturday Night Life.

Velká osobnost, velké ego

Yemi je rád, že spolupráce funguje a že se Westovi líbí, co dělá. Doufá, že to tak vydrží. Práce s umělcem, který proslul svým velkým egem i nevypočitatelným jednáním, ale není vždy snadná.

"Je to jeden z mých nejsložitějších klientů, protože jeho povaha samozřejmě není jednoduchá a spousta lidí ho nechápe, ale on je ani nenechá ho pochopit. Částečně si za to samozřejmě může sám, částečně je to ale i nepochopení. Je hodně tvrdý, je to perfekcionalista a chce, aby všechno bylo pod jeho dozorem," uvedl Yemi.

Kayne West - Runaway (text pokračuje pod videem)

Video

Dodal, že například minulý týden byl v Los Angeles dělat casting na baletky a West musel osobně každou schválit. Casting se tak protáhl. Yemi ale Westovu preciznost a zaujetí pro věc oceňuje.

"Je vidět, že to je umělec, který si chce na všechno sáhnout, chce všechno vidět, chce všechno rozhodnout sám, což se mi líbí oproti jiným americkým hvězdám, které jsou vytvořené uměle, na vše mají týmy a vlastně už do ničeho nezasahují," podotkl choreograf.

West, který patří k nejprodávanějším, ale i nejrespektovanějším americkým hudebníkům, například předloni neudržel nervy na uzdě na ceremoniálu MTV Video Music Awards, když byla jako vítězka v kategorii nejlepší ženský popový videoklip vyhlášena Taylor Swiftová. Vyskočil na pódium a prohlásil, že ocenění měla dostat popová diva Beyoncé za klip Single Ladies.

Yemi A.D. se narodil v roce 1981 v Liberci. Mimo jiné vytváří taneční pořady v Evropě i USA, věnuje se i moderování. V minulosti například uváděl hitparádu na televizní stanici Nova.

Související