Bývalý Beatle Paul McCartney vybíral snímky pro knihu fotografií své manželky Lindy, která zemřela před 13 lety. Kniha nazvaná Linda McCartneyová: Život ve fotografiích vychází ve středu.

Některé oblíbené snímky vybral McCartney, další z archivu asi 200 tisíc Lindiných fotografií jejich děti, včetně módní návrhářky Stelly a fotografky Mary. Publikaci připravila slavná fotografka Annie Leibovitz.

Linda na sebe upozornila v 60. letech jako fotografka rockových hvězd. V roce 1968 se stala první ženou, která měla snímek na obálce časopisu Rolling Stone. O rok později se vzali s Paulem McCartneym a zůstali spolu až do její smrti v roce 1998, kdy jí bylo 56 let. Paul McCartney měl s Lindou ještě syna Jamese a její dceru z předchozího vztahu adoptoval.

McCartneyová sama vydala knížku svých fotografií nazvaných Šedesátá léta Lindy McCartneyové: Portrét éry. I v nynější publikaci je množství snímků rockových hvězd z 60. let, včetně Beatles, Rolling Stones, Erika Claptona nebo Janis Joplinové. Kromě toho zachycuje rodinné záběry, včetně fotografií z farmy ve Skotsku, kde McCartneyovi žili po rozpadu Beatles.

"Když už máte určitý časový odstup od někoho, koho jste ztratili, tak se na takové fotky díváte s potěšením. Protože to byly skvělé časy. Je v tom kus smutku,..., ale když se na ně dívám, cítím hlavně radost," řekl osmašedesátiletý McCartney v rozhovoru pro deník The Times.

Po vydání knihy bude v červnu v Londýně následovat výstava fotografií Lindy McCartneyové.

Související