Na Open Air Music Festival Trutnov, který se uskuteční od 18. srpna do 21. srpna, vystoupí Iggy Pop s kapelou The Stooges. Nezvladatelný živel a otec punku Iggy Pop se s touto kapelou loni představil na festivalu Colours of Ostrava.

Letošní festival v Trutnově bude věnován organizaci Amnesty International, zesnulému hudebníkovi Jimu Morrisonovi a indiánským bojovníkům od města Tippecanoe, kteří byli před dvěma sty lety pobiti americkou armádou, informoval zakladatel festivalu Martin Věchet.

"Bude se jednat o jedno z jejich posledních vystoupení. The Stooges končí a Iggy omezuje koncertní činnost," uvedl Věchet.

Festival, který je rockovou přehlídkou pod širým nebem s nejdelší tradicí v Česku, se letos v tradičním areálu Na Bojišti pravděpodobně uskuteční naposledy. Místní radnice pozemky v těsné blízkosti přírodního areálu určila k zastavění a na jaře zde začala první etapa pokládání kanalizace.

Filip Jandourek IMG 2049

"Pro letošní léto máme smluvní úpis na užívání posvátné půdy s výhledem na prodloužení možná o dva či tři roky. Nicméně na místě se již začala pokládat kanalizace. S ní přijdou investoři. A to je začátek konce," podotkl Věchet.

Trutnovská přehlídka má spoustu příznivců, kteří ji pravidelně navštěvují. Loňský ročník, na kterém v srpnu vystoupilo přes sto domácích i zahraničních kapel různých žánrů, podle pořadatelů navštívilo asi 15 tisíc lidí. Jeho hvězdou byla britská kapela Manic Street Preachers.

Plnou podporu festivalu dlouhodobě vyjadřuje bývalý prezident Václav Havel, který se na něj často vrací. Loni se sice festivalu nezúčastnil kvůli velkému pracovnímu nasazení při přípravě svého prvního filmového režijního počinu Odcházení; zaslal však omluvný dopis.

Související