Pětadvacetiletá celebrita za sebou nechala také idol dívek Justina Biebera (zhruba 9 716 000 fanoušků), který ovšem zase kraluje na videoserveru YouTube.

Dnes má Lady Gaga na kontě přes 10 123 000 fanoušků.

"Deset milionů monster!" komentovala Lady Gaga na Twitteru pokoření magické hranice svéráznou narážkou na název jejího alba The Fame Monster.

Po hvězdách showbyznysu Lady Gaga a Bieberovi je třetím nejvyhledávanějším "twitterem" americký prezident Barack Obama s více než osmi miliony stoupenci. Čtvrtá je další popová zpěvačka Britney Spearsová se zhruba 7,870.000 přívrženci.

Ještě před rokem byly Britney Spearsová a Lady Gaga na twitteru téměř rovnocennými soupeřkami, když obě měly kolem 5,7 milionu fanoušků.

Teprve před dvěma lety, v dubnu roku 2009, prolomil americký herec Ashton Kutcher jako první milionovou hranici, přičemž největším soupeřem mu tehdy byla zpravodajská televizní stanice CNN.

 

V květnu roku 2010 pak Kutchera předstihla Spearsová a dnes je herec z filmu Motýlí efekt až sedmý se zhruba 6,75 miliony fanoušky.

 

Prostřednictvím Twitteru mohou uživatelé na internetu zveřejňovat krátké zprávy do 140 znaků. Přečíst si je může každý. Pokud si však uživatel něčí zprávy "abonuje", čímž se stane stoupencem dané osoby, zobrazují se mu její zprávy automaticky na vlastní twitterové stránce.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru