Popová hvězda Lady Gaga nahradila populární televizní moderátorku Oprah Winfreyovou v čele žebříčku největších celebrit pro letošní rok, který dnes zveřejnil časopis Forbes.

Gaga, vlastním jménem Stefani Germanottová, si oproti loňsku polepšila o čtyři místa. Žebříček časopis sestavuje podle výdělků, popularity a medializace.

Forbes odhadl výdělek Lady Gaga za posledních 12 měsíců na 90 milionů dolarů (1,5 miliardy korun), ale připomněl i jejích 32 milionů facebookových přátel a deset milionů příznivců v sociální síti Twitter.

"Lady Gaga letos porazila Oprah Winfreyovou právě díky sociálním sítím," napsala editorka Forbesu Dorothy Pomerantzová.

"Dokáže využít Twitter a Facebook k výrobě příznivců, kteří se postarají o rekordní odbyt a mediální slávu. Je nejlepším příkladem toho, jak celebrity v příštích letech budou budovat svou kariéru."

Winfreyová obsadila druhou příčku s výdělkem 290 milionů dolarů (pět miliard korun), což je o 25 milionů méně než loni.

 

 

Na třetím místě se usadil sedmnáctiletý idol mladých dívek Justin Bieber, který na svých koncertech a na prodeji nosičů vydělal 53 milionů (911 milionů korun). Stal se nejmladší celebritou, která se kdy do třetího místa umístila.

V desítce největších celebrit jsou letos také golfista Tiger Woods, rocková skupina Bon Jovi nebo basketbalová hvězda LeBron James.

Potter už neletí

Ze stovky vypadla zpěvačka Britney Spearsová a filmový Harry Potter - herec Daniel Radcliffe. Největší skok naopak zaznamenal herec Leonardo DiCaprio, který postoupil o 56 příček na 15. místo.

Forbes do svého žebříčku zařazuje nejúspěšnější filmové a televizní herce, moderátory, modelky, sportovce, spisovatele a hudebníky.

Celkový výdělek stovky nejlepších byl letos 4,5 miliardy dolarů (77 miliard korun), zatímco loni to bylo 4,7 miliardy dolarů (81 miliardy korun).

Související