Album s nekonečnem na obalu vydá v červnu skupina Tata Bojs. Zveřejněn byl tento týden zatím první singl z desky, píseň Opakování. Právě její název odkazuje podle kapely k linii, kterou lze na albu vysledovat.

Nebude to sice koncepční deska, jako mnohé předchozí nahrávky Tata Bojs, ale důležitá jsou prý pro ni tři slova: začátek, konec a opakování

"Ležatá osmička" vyjde čtyři roky po posledním řadovém albu Kluci, kde ste? a tři roky od společné nahrávky Smetana s americko-korejským Ahn Triem.

Koncertně budou některé písně z alba ke slyšení na tradičním charitativním, ovšem akustickém koncertu pro Rozmarýnu 29. května v pražském Divadle v Celetné.

První demonahrávky na novou desku skupina natočila již bezprostředně po vydání alba Kluci, kde ste? na jaře 2007. Další výrazný posun v práci přišel v létě roku 2009, kdy se kvůli nehodě na motorce zpěvák a bubeník Milan Cais ocitl na několik týdnů nedobrovolně doma a využil tak nečekaného volného času. V březnu 2010 pokračovali Tata Bojs tradičním soustředěním na Vysočině. Další práce na desce už probíhaly především v jejich studiu Gui-tón. 

Kromě ustálené sestavy Milan Cais (zpěv, bicí), Mardoša (basa), Vladimír Bár (kytary), Jiří Hradil (klávesy) a Dušan Neuwerth (zvukový mistr) se na nové desce objeví jako hosté soubor Clarinet Factory, komorní orchestr Parťákovy smyčce dirigovaný bývalým kytaristou skupiny Markem Doubravou a Vladimír 518.

 


Online rozhovor

  Obnovit
Čtenářský dotaz
zdravim Mardoso, chtel jsem se zeptat zda bude cele CDcko v podobnem duchu? A jinak se tesim na prsti nedeli na koncert! Urcite to bude skvely zazitek jako vzdy :).
Mardoša
Ahoj, zdravím všechny chataře! Řekl bych, že naopak celá deska je velmi pestrá. Pár písniček je možná trochu v podobném duchu jako singl, ale je tam dost i výrazně odlišných.
Čtenářský dotaz
Ahoj Mardošo, byl jsem na "stošestém" koncertě Tatabojs, kde jste tenkrát hráli "o 106" :-) ... vzpomeneš si ještě, kde to bylo ? A kolik už máš těch čísel tramvají T3 s červenýma sedadlama?
Mardoša
Tos mě nachytal, stošestý si teď nevybavím:-). Ale vzhledem k tomu, že už jsme jich odehráli přes šest set, tak to už muselo být pěkně dávno. Tipuji první polovinu devadesátých let. Každopádně "ostošest" se snažíme hrát pořád! Mám takovou obavu, že tétrojek s červenými sedačkami ubývá...
Čtenářský dotaz
zdravím Mardošo! Opět moje standardní otázka, se kterou otravuji každý chat s vámi: Kdy zahrajete v Mostě? Přes 500 koncertů máte na hrbu a tohle místo vám tam stále chybí... :-) Co zdraví, už seš v pořádku? Jinak se musím vrátit ke koncertu "20 let TataBojs" v sokolovně na Hanspaulce, sice už je to 3 roky, ale musím říct, že to bylo moc fajn - hlavně propojení publika a účinkujících... , bezva. A taky "osobní" přivítání všech diváků před koncertem. K tomuhle koncertu mám ještě jedno vyprávění, teda spíš pro Milana: stál jsem vedle Milanovo maminky, bylo nedýchatelno, a Milan přišel a povídá: "Tady je to jen pro otrlý..". A pak dítě na krku Milanovo paní ukazuje na pódium a volá: "Jéé, támhle je stlejda Maldoša...!" Jelikož mám stejně staré děti, tak mi to přišlo mimořádně roztomilé. (Doufám, že pak nepřišly děti o ušní bubínky během koncertu:-) ). ahoj, Libor.
Mardoša
Ahoj Libore! Koncert k dvacetiletí mám také v čerstvé paměti, protože to bylo opravdu něco vyjímečného a dost jsme si ho užili! Ale pozor! Teď to vypadá, že koncert v Mostě je rozjednaný. Nechci to zakřiknout a nepamatuji si ani kdy, ale vím, že přišla nějaká nabídka o které jsme se bavili. Já osobně jsem v Mostě už hrál v létě 2009, s 2CV Bandem, v rámci mezinárodního srazu kachnařů:-). Pak jsem tam ještě do rána DJoval.
Čtenářský dotaz
Ahoj Mardošo. Co v současné době posloucháš, resp. co tě chytlo? A zajímalo by mě, když natáčíte, pouštíte si něco jiného ve chvilkách oddechu, nebo panuje přísné embargo na cizí hudbu aby vás neovlivňovala? :)
Mardoša
Žádné embargo nepanuje naopak. Myslím, že když se člověk úplně odřízne od veškeré hudby, tak to vůbec není záruka, že přijde s něčím originálním. Spíš toho v těchto vypjatých dobách posloucháme míň z časových důvodů. Teď se mi třeba líbila deska Marka Ronsona, poslední Arcade Fire, MGMT, LCD Soundsystem atd. Navíc se stále nořím do hudby 60-80 let, teď jsem třeba poslouchal desky Al Greena a Isaaca Hayese. Je toho spousta na několich chatů...
Čtenářský dotaz
Čus. Minulý rok jste slibovali remake Futuretra k jeho desátému výročí. Padlo to jak jste odešli od Warnerů?
Mardoša
Oni spíš odešli od nás:-). Respektive skončila jejich česká pobočka. Bylo mi velmi líto, že z této rozšířené limitované edice sešlo, protože jsem docela pečlivě prohrabal archivy a vylovil jsem několik opravdu zajímavých kousků:-)! Ale nevzdávám se naděje, že tato edice vyjde třeba k nějakému jinému výročí. Jen si to mezi sebou budou muset dojednat Warneři se Supraphonem (který momentálně spravuje Warnerský katalog).
Čtenářský dotaz
Dobrý den Mardošo, živíte se jen muzikou, nebo se věnujete i dalším činnostem. Díky
Mardoša
Dobrý den. Tata Bojs nás všechny živí jen částečně a tak se ještě doživujeme jak to jde. Já například mimo jiné píšu pravidelně sloupky do Metra.
Čtenářský dotaz
Ahoj! Chystáte nějaký klipy? A nechystáte na závěr turné udělat nějaký větší koncert např. v nějaký halce, arénce? Nebo někde venku? Třeba na Vypichu :D ? Zatám je to super (až na obal desky)! Držim palce, J.
Mardoša
Klipy určitě chystáme, ale víc to budeme řešit, až bude deska úplně hotová a master odevzdaný. To by mělo být nejpozději příští úterý. V rámci turné určitě chceme mít alespoň jeden výpravnější koncert. Včas o tom budeme informovat. Nejraději bychom dělali samé výpravné koncerty, ale bohužel nám tu výpravu nikdo moc nezaplatí...:-)
Čtenářský dotaz
Ahoj Mardošo, moc vám klukům fandím, minimálně koncertně jste jedna z nejlepších kapel, co znám. Album Kluci, kde ste? mně (a možná nejen mně) ovšem přišlo trošku moc "obyčejné" především co do melodií a aranží, chyběly mi tam vaše klasické, zdánlivě nelogické a neuspořádané melodie, náhlé zvraty v písních a elektronické postupy. Jak bude znít nová deska? Podobně jako singl nebo se můžeme těšit na větší "experimenty"? :-) Díky a přeju hodně zdaru!
Mardoša
Ahoj! Za fandění děkujem! Nepřestávej:-)! Částěčně jsem už na to odpovídal, na desce se najde všelicos. Myslím, že je určitě jiná než Kluci kde ste? Jestli lepší nebo horší ukáže až čas a vaše reakce. Každopádně nás její tvorba velmi bavila a vyhráli jsme si s ní!
Čtenářský dotaz
jaka je vase nejoblibenejsi deska tata bojs?
Mardoša
To nedokážu říct. Já vlastně o nich neuvažuju jako o deskách, ale o obdobích, které jsme v té které době jako kapela i já jako člověk zrovna prožívali. Nejlepší jsou samozřejmě vzpomínky na úplné, totálně naivní začátky. Ale deska Šagali šagáli, je opravdu pro otrlé posluchače... I když i pár takových se najde:-)!
Čtenářský dotaz
Zdravím, chci se zeptat jak vlastně došlo k seskupení Tata Bojs a Vladimira 518? Myslim že to bude výborná kombinace a velice se těším na společnou věc.
Mardoša
My jsme zvali ke spolupráci PSH už v roce 2001, když jsme připravovali Biorytmy. Tenkrát to neklaplo. Znovu jsme si troufli až teď. Oslovili jsme samotného Vladimíra, jsme si říkali, že by se třeba míň cukal:-). A opravdu se necukal vůbec! Na Bublajsův námět napsal skvělý text a nezaměnitelným způsobem ho narapoval. Ta písnička (Světová) je vůbec zvláštní z mnoha důvodů. Minihostování v ní má například i moje neteř Kiki, která pro potřeby této skladby udělala anketu mezi svýma spolužačkama-maturantkama na téma konec světa. Hodně zajímavé. Je to tam.
Čtenářský dotaz
Od pondělka nemůžu dostat Opakování z hlavy! Jak se toho zbavím?
Mardoša
S tím mívám taky problémy. Zvlášť teď mi v hlavě jedou úryvky ze všech písniček Ležaté osmičky. Dá se to asi přeposlouchat jinou hudbou, ale to může být vyhánění čerta ďáblem. Možná pomůže pobyt u moře. Na opuštěném ostrově. Bez hudby.
Čtenářský dotaz
Cus, chci se jen zeptat jestli je ve Vasem planu hrani na letosnim rock for peoplu? dik.
Mardoša
Pokud vím, je to v jednání, ale ještě nevím jak toto jednání skončilo...
Čtenářský dotaz
Tož kde ste?
Mardoša
Já osobně doma, ťukám odpovědi do klávesnice a Bublajs s Dušanem jsou v Sonu, kde s MIlanem Cimfem domíchávají desku. Odpoledne tam za nima s Vládíkem a Jirkou pojedem. Ale míchat se jim do toho nebudem. Jen si poslechnem jak to vypadá.
Čtenářský dotaz
Budeme si moci koupit CDcko na koncerte pristi vikend? At nemusim "behat" po webu a objednavat tam :-) Moc dik.
Mardoša
Album vychází 6.6., takže příští týden bohužel ještě ne. Ale potom bude k sehnání nejen na našich stránkách, ale budeme ho s sebou vozit po všech koncertech. A jinak bude samozřejmě všude, kam distribuce Supraphonu dosáhne!
Čtenářský dotaz
Mordošo, kam se podělo telefonní točítko, které jsi nosil na krku v začátcích Tata Bojs? Nenosil jsi taky někdy tlačítka? :-) Hodně štěstí
Mardoša
Tlačítka se rozsypávají, to se nedá nosit:-). Točník se mi rozbil, ale nevěš hlavu! Chystáme úplně novou kolekci triček a tašek právě s retromotivem tohoto telefonního točníku!
Čtenářský dotaz
Dobrý den, jezdíte jenom v citroenu kachna, nebo máte i jiné auto? Ta kachna je krásná starožitnost, co vás na ní fascinuje? Děkuju za odpověď
Mardoša
Kachna je naprosto fascinující a skvělé vozidlo. Ano, máme ještě jeden běžný vůz pro rodinné potřeby, ale Kachna je samozřejmě srdcovka. Tu svou musím teď nechat dát v servisu trochu dohromady, protože se celá rodinka chystáme v létě na mezinárodní 2CV sraz do Francie. To bude Františky první:-). (Ten mostecký 2009 absolvovala ještě coby součást Bárky)
Čtenářský dotaz
Zdravím Mardošu. Milý Mardošo, umíš psát všemi deseti? Níže zazněla otázka co posloucháš. To mě taky zajímá, ale hlavně mě zajímá k čemu bys přirovnal zvuk vaší nové desky. Bude asi znít jako Tata Bojs. A dál? Prosím o silnou metaforu. Děkuji.
Mardoša
Ne, píšu dvěma a proto to tak trvá:-). Co poslouchám jsem už trochu odpověděl, i když na to se dá odpovídat doaleluja. Silná metafora mě ted určitě nenapadne:-). Jsou to prostě písničky Tata Bojs, které v sobě nezapřou naší minulost, ale zároveň hledí do budoucnosti. Jedna dokonce až do roku 2031.
Čtenářský dotaz
Ahoj Mardošo. Z vašich koncertů a následných afterpárty vím, že rád pouštíš svoji oblíbenou hudbu. Děláš něco podobného i na nějakém rádiu?
Mardoša
Pouštět oblíbenou hudbu je můj velký koníček, protože jsem zkrátka hudební fanda, že ano. Rádio mě žádné neoslovilo. Takové ambice ani nemám, i když by mě to možná taky bavilo. Ty v nějakém děláš:-)?
Čtenářský dotaz
Nemáte pocit, že přerůstáte z Bojs do Tata? Nemají vaše partnerky potřebu založit Vám konkurenční kapelu?
Mardoša
Naše holky, když by chtěly, tak nás hravě přehrajou. Ale je jim to asi blbý, tak nám nechtěj kazit naší radost. Jsou na nás hodný!
Čtenářský dotaz
na tom srazu kachen jsem také byl, ale minuli jsme se... :-) . Vyprávěj něco o kachnách, kachnařích, jejich srazech..., nějaký zajímavosti . Dík. Libor.
Mardoša
Toho se dá povídat! Rozhodně je to zajímvá parta lidí. Úplně jiná než v jaké se běžně pohybuju a o to to je zábavnější. A ve velký většině jim neschází smysl pro humor, Z čehož pak vyplývá atmosféra takových srazů...
Čtenářský dotaz
Ahoj Mardošo, v první řadě skládám poklonu za to jakou hudbu děláte a děkuju Vám za ní, protože mě Vaše hudba moc baví :-) Ted dotaz) chtěl jsem se zeptat zda-li bude nějaká autogramiáda k novému cd ? Chybí mi Vaše podpisy ve sbírce! :-) Děkuju a at se daří. Jirka
Mardoša
Vyloženě autogramiáda teď naplánovaná není, ale třeba ještě bude. Každopádně se zájemcům chodíme podepisovat prakticky po každém nešem koncertě, takže když na nějaký dorazíš, sbírku hravě doplníme:-)!
Čtenářský dotaz
Ahoj, chci poděkovat za skvělý koncert v Praze v prosinci (v Roxy - byl to Váš poslední koncert, co jste prý měli hrát hlavně stará alba), uvítala bych ještě takové (tj. které budou zaměřené hlavně na starší alba jako Futuretro, Biorytmy či Nanoalbum, to jsou moje srdcovky - nechystáte se koncertovat v podobném duchu, jako v tom prosincovém? Vaše koncerty jsou opravdu skvělé! Zdravím celou kapelu a děkuju.
Mardoša
Díky za pochvalu koncertů. To víš, teď s novou deskou budeme dělat hlavně koncerty s novým materiálem. To ale neznamená, že úplně opomeneme naší dosavadní diskografii. Takovýhle vyloženě retrokoncert teď v plánu není, ale v budoucnu to rozhodně nevylučuji. Ke všem těmto deskám se koncertně rádi vracíme!
Čtenářský dotaz
Ahoj Mardošo! :) chtěl jsem se zeptat, máte neplánovaný nějaký jiný koncerty krom těch 5ti co máte na webu? Byl jsem na vás teď po dvou letech v praze ve stromovce a bylo to super! Rád bych vás ještě viděl někde během léta, a tak se teda ptám... kde vás potkám? :) Jinak novinka od vás je pěkná, už doma pomalu hladím prasátko a připravuju ho na to, že mi koupí tu novou desku :) Stejně vaše alba jsou jediný, který se vyplatí kupovat, při každým dalším poslechu jsem v písničkách vždycky zaslechl něco novýho čeho jsem si předtím nevšimnul. Doufám, že vám to vydrží ještě dalších 20 - 50 let :) Držím palce! P.S.: jo a kde vás teda v létě potkám? Díky, Tomáš
Mardoša
Díky! Teď jsme zavrtaní ve studiu, tak trochu nestíháme doplnit koncerty. Každopádně jich na léto a na podzim chystáme hodně! Budou uveřejňovaný na www.tatabojs.cz, případně va webu nové desky www.lezataosmicka.cz (bude spuštěn s jejím vydáním 6.6.) nebo na našem facebooku. Díky za podporu a koupi desky. Doufáme, že nebudeš zklamaný ani tentokrát. To by nás i vzhledem k Tvýmu prasátku mrzelo:-). Děkuju všem za zajímavé a podnětné dotazy a těším se naviděnou například na nějakých letních koncertech. Třeba i těch našich:-)! mějte se zdraví M a r d o š a
Související