Nové album Born This Way americké zpěvačky Lady Gaga minulý týden jednoznačně ovládlo britskou hitparádu. V prvním týdnu po vydání se prodalo 215 tisíc alb, což je víc než součet prodaných desek všech zbylých hudebníků z první desítky tohoto žebříčku.

Do první desítky navíc z 11. na sedmé místo poskočilo album téže umělkyně The Fame. Prodej Born This Way je letošním rekordem startující desky v Británii.

Zpěvačka známá svými výstředními oděvními kreacemi k tomu řekla: "Jsem poctěna tím, že mám letošní nejlepší výsledek prodeje v prvním týdnu po vydání desky. První skladbu alba jsem složila v Manchesteru, protože mne inspirovala důvěra a odvaha mých fanoušků."

Lady Gaga prodejem z minulého týdne svrhla z trůnu úspěšných alb britskou písničkářku Adele. S alby s názvy 21 a 19 ale zůstává tato zpěvačka na druhém a třetím místě žebříčku.

Se třemi písněmi je Lady Gaga i na dvacetimístném seznamu nejlepších singlů - na devátém místě se skladbou Judas, na sedmnáctém s Born This Way a na osmnáctém s The Edge of Glory. První mezi singly zůstal s písní Give Me Everything stejně jako minulý týden americký rapper Pitbull.

Související