Americký trumpetista Terence Blanchard je nejen nositelem pěti cen Grammy a famózním jazzovým muzikantem, ale také plodným filmovým skladatelem. Celý tento týden natáčel v Praze hudbu k výpravnému americkému filmu Red Tails, jímž chce scenárista a producent George Lucas připomenout osudy černošských pilotů za 2. světové války.

Lucas, tvůrce legendární ságy Star Wars, byl ostatně nahrávání hudby v pražském Rudolfinu také osobně přítomen. Terrence Blanchard se do Prahy ovšem vrátí ještě 6. července, kdy se svým jazzovým kvintetem vystoupí na Žofíně v rámci festivalu Prague Proms.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.